GTS wprowadza usługę Ethernet VPN

0

GTS Central Europe wprowadza na rynek GTS Ethernet VPN. Nowa usługa jest odpowiedzią firmy na rosnące zapotrzebowanie na transmisję danych o dużej przepustowości w sieciach korporacyjnych. Usługa jest realizowana w oparciu o jednorodną platformę GTS Ethernet, obejmującą swym zasięgiem Czechy, Węgry, Polskę, Słowację oraz Rumunię.

GTS Ethernet VPN to rozwiązanie dla firm, posiadających wiele lokalizacji, które chcą połączyć w jedną rozległą sieć LAN, bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów inwestycyjnych. Klienci mają do wyboru dwie wersje usługi:

  • Ethernet Private LAN (EP-LAN) – usługa w pełni transparentna, zapewniająca pełną kontrolę nad wszystkimi protokołami.
  • Ethernet Virtual Private LAN (EVP-LAN) – usługa dodatkowo obsługująca sieci VLAN, która może zostać skonfigurowana do obsługi wielu wirtualnych kanałów ethernetowych (EVC) na pojedynczym porcie.

Grupa GTS informowała o wprowadzeniu usług ethernetowych w czerwcu 2010 r., kiedy wdrożyła GTS Ethernet Line, stworzoną do obsługi połączeń typu punkt-punkt i punkt-wielopunkt, odpowiednią do zastosowania w zapasowych centrach danych lub dostępie do Internetu. GTS Ethernet VPN nadaje się do tworzenia wirtualnych prywatnych sieci (VPN) w technologii full mesh (każdy-do-każdego) co pozwala na zapewnienie wymiany informacji pomiędzy dowolnymi węzłami w utworzonej sieci VPN. GTS jest jednym z pierwszych operatorów oferujących ujednolicone usługi ethernet na terenie Europy Środkowowschodniej.

Usługa jest połączona z szeroką ofertą technologii dostępowych, w tym technologii światłowodowej, bezprzewodowej oraz Ethernet w pierwszej mili, a także z różnymi wersjami kontraktu SLA oraz kontrolą wydajności

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ