GREENnet zmniejszy zużycie energii nawet o 70 procent

0

Według rządowej agencji Energy Information Administration z USA, zużycie energii na całym świecie wzrośnie o 50% do 2030 roku, osiągając 33,3 bilionów kilowatogodzin (w 2005 r zużycie wynosiło 17,3 bilionów kilowatogodzin). Niezależne badania wykazały, że zwiększone zużycie energii ma negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Firma TRENDnet obrała sobie za cel tworzenie bardziej energooszczędnych produktów, które przyczynią się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Dlatego TRENDnet stworzył dwie unikatowe i pierwsze na rynku technologie, które znacznie zmniejszają codzienne zużycie energii, bez wpływu na wydajność produktu.

Technologia GREENnet

GREENnet to technologia odnosząca się do switchy, które są głównymi elementami sieci. Pozwalają one łączyć się z siecią i komunikować ze światem, zużywając przy tym duże ilości energii. Technologia GREENnet została zaprojektowana, aby zmniejszyć zużycie energii nawet o 70% poprzez dostarczanie zasilania wyłącznie wtedy, gdy jest ono potrzebne. Tradycyjne switche działają z pełną mocą przez 24 godziny na dobę, niezależnie od obciążenia. Switche i routery TRENDnet z technologią GREENnet są wyposażone w następujące trzy podstawowe funkcje, które zmniejszają zużycie energii:

1. Wykrywanie nieużywanego portu
Switch z technologią GREENnet może automatycznie wykryć, czy port Ethernet jest w użyciu. Pobór mocy przez nieużywany port jest obniżany poprzez zmniejszenie częstotliwości sprawdzania stanu portu. Port może być uznany za nieużywany zarówno w sytuacji, gdy nie jest do niego podłączone żadne urządzenie, jak i w przypadku gdy podłączone urządzenie jest wyłączone lub przełączone w tryb czuwania.

2. Wykrywanie długości kabla
Do przesyłania danych na mniejszych odległościach potrzebne jest zdecydowanie mniej energii. Switch z technologią GREENnet automatycznie wykrywa długość przewodu łączącego switch z danym urządzeniem sieciowym i odpowiednio reguluje wartość zasilania. Technologia ta działa automatycznie i nie wymaga konfiguracji.

Porty 100/100 Mb/s
– długość od 1 do 20 m = zmniejszona moc
– długość ponad 21 m = pełna moc

Porty Gigabitowe
– długość 1 do 10 m = znacznie zmniejszona moc
– długość 11-60 m = zmniejszona moc
– długość ponad 61 m = pełna moc

3. Tryb czuwania
Switch TRENDnet z technologią GREENnet redukuje ilość zużywanej energi poprzez automatyczne przełączanie się w tryb czuwania w sytuacjach, gdy nie jest używany.

Technologi GREENwifi

Bezprzewodowa łączność szybko stała się normą w przedsiębiorstwach i domach na całym świecie. Technologia oszczędzania energii GREENwifi zmniejsza zużycie energii przez urządzenia bezprzewodowe na każdym etapie ich działania, co w efekcie przynosi duże korzyści.

Etap 1: Niepołączony
Jest to etap, kiedy routery lub adaptery sieciowe są aktywne i włączone, ale nie są podłączone do innego urządznia, takiego jak laptop czy router. Technologia GREENwifi zmniejsza zużycie energii podczas tego etapu nawet o 66%. Bezprzewodowe routery i adaptery są w trybie “niepołączony” przez średnio 19 godzin dziennie w przypadku umiarkowanego korzystania z sieci.

Etap 2: Połączony

Jest to etap, kiedy routery lub adaptery sieciowe są włączone i podłączone do innego urządzenia, takiego jak laptop, ale nie przesyłają one danych między sobą. Technologia GREENwifi wykrywa ten etap i zmniejsza zużycie energii średnio o 53% w porównaniu do tradycyjnych routerów. Czas pracy urządzenia w tym trybie zależy od użytkownika.

Etap 3: Pobieranie

GREENwifi zmniejsza zużycie energii średnio o 40%, gdy urządzenie jest włączone, podłączone i pobiera dane.

Etap 4: Wysyłanie
GREENwifi zmniejsza zużycie energii średnio o 26%, gdy urządzenie jest włączone, podłączone i wysyła dane.

Etap 5: Odległość / siła sygnału

(Etap ten odnosi się tylko do routerów)
Bezprzewodowy router z GREENwifi może wykryć siłę sygnału podłączonych kart i automatycznie dostosować moc nadawania. Jeśli do routera podłączonych jest kilka kart sieciowych, urządzenie zarządza mocą wyjściową dla każdej karty z osobna. Siła sygnału zależy od odległości karty sieciowej od routera. Im mocniejszy sygnał, tym mniej energii jest wymaganej do komunikacji z danym urządzeniem.

Materiał przygotowany przez firmę

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ