Fujitsu wprowadza serwery blade nowej generacji

0

W ofercie firmy pojawiły się serwery blade Primergy BX900. Są to pierwsze modele skonstruowane według nowych zasad dotyczących chłodzenia, zasilania, wydajności i architektury.

Według pierwszej zasady dynamiczne zasilanie i chłodzenie ma doprowadzić do obniżenia kosztów zużycia energii. Zasada druga mówi o wirtualizacji zasobów w celu lepszego ich wykorzystania. Trzecia zasada wskazuje na zapewnienie bezawaryjności w celu zmniejszenia czasów przestojów (wysoka dostępność). Zasada czwarta jest związana z nową architekturą systemu zapewniającą skalowalność. Primergy BX900 jest podstawą globalnego programu rozwoju sprzedaży, mającego na celu zwiększenie udziałów Fujitsu w rynku serwerów x86. Firma zamierza osiągnąć w 2010 roku sprzedaż na poziomie 500 tys. sztuk.

Serwery Primergy BX900 są wyposażone w procesy Intel Xeon z serii 5500, duże ilości pamięci RAM i wydajne systemy wejścia/wyjścia. Dzięki tym elementom nowe serwery mają ułatwiać korzystanie z wirtualizacji.

Integracja z oprogramowaniem Fujitsu Server View Resource Coordinator VE upraszcza zarządzanie infrastrukturą. Oprogramowanie to umożliwia zarządzanie zasobami serwerów fizycznych i wirtualnych oraz wizualizację połączeń w sieciach. Ponadto rozwiązanie to pozwala zautomatyzować zarządzanie.

Serwery został zaprojektowany w sposób nadmiarowy, co pozwala skrócić czas nieplanowanych przestojów. Każdy aktywny element systemu może zostać wymieniony podczas pracy.

Rozwiązanie ma konstrukcję wieżową o dużej gęstości, która umożliwia zwiększanie wydajności poprzez dodawanie do konfiguracji kolejnych serwerów Primergy BX900. W obudowie o wysokości 10U mieści się aż 18 serwerów typu blade.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ