Foundry i Brocade wreszcie razem

0

Akcjonariusze firmy Foundry Networks finalnie zgodzili się na połączenie z Brocade podczas spotkania, które miało miejsce 14 grudnia br. Za każdą akcję Foundry Brocade zapłaci gotówką 16,5 USD.

Firma Brocade, jeden z głównych – obok Cisco Systems – dostawca rozwiązań do budowy sieci SAN, kupując firmę Foundry zdecydowała się rozszerzyć swoje pole konkurowania z Cisco, a tym samym wejść na rynek zaawansowanych rozwiązań sieciowych dla przedsiębiorstw. Dzięki połączeniu sił będzie możliwe oferowanie zintegrowanych ze sobą rozwiązań dla dużych centrów danych, które będą mogły obsłużyć ruch sieciowy (w sieciach lokalnych i rozległych), jak też kontrolować przepływ danych w sieciach pamięci masowych Storage Area Networks (SAN).

Oferta obu firm nie pokrywa się ze sobą. Według wcześniejszych zapowiedzi, wszystkie produkty będą oferowane pod marką Brocade, ale zostanie zachowane nazewnictwo modeli z Foundry.

Dla Brocade’a to już druga tak duża transakcja w historii firmy. W 2006 r. Brocade kupił swojego największego ówczesnego konkurenta – firmę McData. W tamtej transakcji jednak portfolio produktowe obu firm pokrywało się, zaś celem Brocade’a było przede wszystkim obniżenie kosztów produkcji niektórych rozwiązań. Fuzja z Foundry ma pozwolić na rozszerzenie oferty i stworzenie kompleksowych rozwiązań sieciowych dla dużych centrów danych.

Firma Foundry Networks powstała w 1996 r. Jest jednym z liderów rynku wydajnych rozwiązań sieciowych dla przedsiębiorstw i operatorów (przełączników, routerów brzegowych, rdzeniowych i aplikacyjnych, systemów bezpieczeństwa i zarządzania ruchem internetowym). Zatrudnia ok. 1100 pracowników na większości kontynentów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ