Fortinet zaprezentował nową serię urządzeń FortiGate

0

FortiGate-3950B i FortiGate-3951B to urządzenia o przepustowości na poziomie zapory sieciowej do 120 Gbps, wyposażone w funkcje IPS oraz mechanizmy kontroli na poziomie aplikacji. Adresowane do dużych przedsiębiorstw, są obecnie najbardziej wydajnymi platformami FortiGate.

FortiGate-3950B, oferujący przepustowość do 120 Gbps, może pracować w centra danych czy na krytycznych obrzeżach sieci. Z kolei FortiGate-3951B o przepustowości do 100 Gbps może być wykorzystywany także jako wewnętrzna pamięć masowa (urządzenie jest wyposażone w dysk SSD o pojemności 64 GB z możliwością rozszerzenia do 256 GB). Obydwie platformy mają modularną architekturę umożliwiającą rozbudowywanie systemu bezpieczeństwa. Urządzenia mają wielkość 3U.

FortiGate-3950B i FortiGate-3951B mogą być wykorzystywane równocześnie jako urządzenia do zabezpieczenia sieci i utrzymania jej wydajności. Zostały wyposażone zarówno w funkcje optymalizacji sieci WAN, jak i w zaawansowane technologie IPS i wzmocnione zapory sieciowe. Mogą więc funkcjonować jako dedykowane firewalle klasy korporacyjnej ze zintegrowanymi funkcjami IPS oraz jako kompletny system bezpieczeństwa łączący IPSec/SSL VPN, ochronę antywirusową i antyspamową, filtrowanie WWW, zabezpieczenie przed wyciekiem danych oraz bezpieczeństwo usług transmisji głosu.

FortiGate-3950B i FortiGate-3951B są pierwszymi zintegrowanymi urządzeniami zabezpieczającymi, które wykorzystują nowe akceleratory Fortinet Mezzanine Card (FMC) pozwalające na zwiększenie przepustowości każdego urządzenia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ