F-Secure wprowadza Software Updater do pakietu bezpieczeństwa dla firm

0

Badania przeprowadzone przez F-Secure pokazują, że aż 87 proc. firmowych stacji roboczych nie ma zainstalowanych aktualnych łatek oprogramowania. Z kolei 83 proc. luk w zabezpieczeniach, które są celem ataków złośliwego oprogramowania, ma już swoją aktualizację. Oznacza to, że znaczna większość przedsiębiorców jest narażona na cyberatak, mimo że dostępne są już odpowiednie środki zabezpieczające.

Nowe narzędzie Software Updater, które włączone jest do pakietów Client Security Premium i Business Suite Premium, pozwala na automatyczną i kontrolowaną aktualizację szeregu aplikacji, takich jak Java, Flash czy Acrobat Reader. Ponadto, program instaluje niezbędne patche w przeglądarkach internetowych a także najpopularniejszych wtyczkach oraz aktualizuje systemy operacyjne. Software Updater umożliwia zdalne zarządzanie aktualizacjami w firmowej sieci z poziomu przejrzystego panelu administracyjnego, co znacznie podnosi wygodę użytkowania i ogranicza do minimum czas potrzebny na zainstalowanie niezbędnych łatek.

Michał Iwan, Country Manager F-Secure w Polsce zauważa, że instalowanie aktualizacji możliwie najszybciej po ich opublikowaniu jest sprawą najwyższej wagi. Software Updater to użyteczne narzędzie, które docenią zarówno administratorzy firmowych sieci, jak i właściciele przedsiębiorstw. Zapewnia ono najwyższy poziom bezpieczeństwa przy rzeczywistym zmniejszeniu nakładu pracy, co w konsekwencji przynosi dodatkowe korzyści firmie.

Software Updater jest elementem pakietów Client Security Premium i Business Suite Premium. Dzięki rozwinięciu pakietów o nowy element są one doskonałym rozwiązaniem, gwarantującym kompleksowe bezpieczeństwo IT firm różnej wielkości.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ