Energooszczędne przełączniki HP

0

HP poinformował, że jako pierwszy producent w branży będzie oferował produkty oparte na nowym, energooszczędnym standardzie Ethernet. Standard ten został opracowany przy udziale HP i umożliwia klientom ograniczenie zużycia energii oraz obniżenie kosztów operacyjnych infrastruktury informatycznej.

Energooszczędny standard Ethernet IEEE (IEEE 802.3az) ogranicza ilość energii pobieranej przez urządzenia informatyczne. Automatycznie dostosowuje poziom zużycia energii do rzeczywistego natężenia ruchu w sieci między przełącznikami i innymi urządzeniami podłączonymi do sieci.

Nowe moduły HP serii E to pierwsze na rynku energooszczędne przełączniki IEEE obsługujące sieć Ethernet, które automatycznie przechodzą w „tryb uśpienia”, podobnie jak inne podłączone urządzenia IEEE, przy braku przesyłanego ruchu. Wdrożenie standardu przez HP gwarantuje klientom korzyści w postaci niższego zużycia energii, zarówno przez przełącznik, jak i urządzenie pełniące funkcję punktu końcowego. W rezultacie całkowity koszt posiadania infrastruktury, według wyliczeń sporządzonych przez Tolly Group, spada nawet o 51 procent.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ