Dwuzakresowe urządzenia Wi-Fi

0

D-Link poszerza swoją ofertę w Polsce o router z Xtreme N Duo DIR-855 oraz kartę sieciową DWA-160. Urządzenia działają w standardzie 802.11n Draft 2.0 w dwóch zakresach fal: 2,4 GHz i 5 GHz.

Zastosowana w urządzeniach technologia DualBand umożliwia równoczesną obsługę transmisji danych na częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz. Użytkownik może, np. surfować po sieci i korzystać z poczty elektronicznej na częstotliwości 2,4 GHz, jednocześnie wykorzystując pasmo 5GHz na transfer wrażliwy na zakłócenia, jak steaming wideo, rozmowy VoIP czy gry online. Router został również wyposażony w mechanizmy Quality of Service (QoS), pozwalającą nadawać priorytety różnym typom danych.

Router Xtreme N Duo DIR ma gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN. Z tyłu obudowy urządzenia zainstalowano gniazdo USB, które dzięki funkcjonalności SharePort może służyć jako gniazdo wirtualne. Podłączone do niego urządzenia peryferyjne, np. pamięć flash lub dysk zewnętrzny, są widoczne dla wszystkich podłączonych do routera (przewodowo lub bezprzewodowo). Ułatwia to współużytkowanie sprzętu i wspólny dostęp do plików: dokumentów, zdjęć, plików muzycznych i wideo.

Nowy model ma kilka udogodnień dla użytkowników. Kreator połączeń ułatwia konfigurację urządzenia, a system WPS (Wi-Fi Protected Setup), po wciśnięciu odpowiedniego przycisku, szyfruje transmisję radiową. Po raz pierwszy router wyposażono też w ciekłokrystaliczny wyświetlacz OLED, który pokazuje status urządzenia i połączenia z siecią.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ