Dell przyspiesza wdrażanie wirtualizacji

0

Dell zaprezentował szereg technologii i produktów, m.in. nowe pamięci masowe i serwery, które skracają czas potrzebny na wdrożenie wirtualizacji w centrum danych.

Aby ułatwić przygotowanie do pracy centrum danych, Dell oferuje gotowe konfiguracje, które pozwalają uniknąć problemów związanych z wdrożeniem wirtualizacji. Prekonfigurowane zestawy składają się z serwerów, pamięci masowych, rozwiązań sieciowych i technologii wirtualizacji VMware lub Microsoft.

Nowe macierze EqualLogic pozwalają korzystać z dysków SAS i SSD w jednej obudowie. Dzięki nowemu oprogramowaniu EqualLogic w wersji 5.0, w środowisku VMware zmniejsza się ruch w sieciach SAN i wykorzystanie procesorów o 75 procent, a przy procesie kopiowania o 95 procent (według danych podanych przez Dell). Z kolei nowe macierze PowerVault MD3200 oraz MD3200i to propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw szukających platformy do wdrożenia wirtualizacji.

Poza tym Dell przedstawił trzy nowe serwery przeznaczone specjalnie do pracy w zwirtualizowanym środowisku. Serwer blade PowerEdge M710HD jest jednym z niewielu rozwiązań na rynku, który oferuje możliwość podmiany dysków SAS i SSD w czasie pracy. Z kolei serwer rackowy PowerEdge R715 o wysokości 2U ma aż 24 rdzenie. Producent wprowadził także aktualizacje systemów zarządzania infrastrukturą IT – LifeCycle Controller (automatyczna konfiguracja nowych elementów z wykorzystaniem dotychczasowych konfiguracji), Chassis Management Controller oraz Integrated Dell Remote Access Controller (iDRAC), aby uprościć najczęściej wykonywane operacje, obniżyć koszty i zwiększyć efektywność.

Warto wspomnieć też o nowościach sieciowych. Dell zaprezentował produkty serii PowerConnect- J, stworzone wspólnie z firmą Juniper. Seria obejmuje różnej wielkości routery i przełączniki, w tym także technologię Virtual Chassis, która pozwala scalić do 10 urządzeń, aby pracowały jako jedno. Z kolei dzięki współpracy z firmą Brocade, seria urządzeń PowerConnect B RX-16 rozszerza dotychczasowe portfolio przełączników o 16-portowy, modułowy switch, który pozwala korzystać z interfejsów 10GbE.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ