Dell Networking S6000 – przełącznik dla centrów danych

0

Dell rozszerza swoja ofertę przełączników serii S do centrów danych o produkt S6000, który obsługuje najwyższą obecnie dostępną na rynku gęstość portów 10/40GbE w 1RU.

Platforma jest częścią rozwiązania Dell Active Fabric i dedykowana jest do wysoko zwirtualizowanych centrów danych. Dell Networking S6000 oferuje do 2 razy większą gęstość i wydajność z jednoczesnym ograniczeniem poboru prądy o 50%, w stosunku do poprzedniej generacji przełączników 10/40GbE. Wbudowane zaawansowane cechy Dell Networking S6000 wspierające wirtualizację i automatyzację sieci pomagają klientom lepiej skalować środowiska wirtualne w centrach danych, jednocześnie zajmując mniej przestrzeni w szafach rackowych i rozwiązując wyzwania scalania wirtualnych oraz niewirtualnych elementów infrastruktury.

Platformy Dell Networking S6000 dostępne są z 32 portami 40GbE, które można rozszyć na 96 porty 10GbE plus 8 portów 40GbE w obudowie 1RU obsługując ruch warstwy 2 i 3 z szybkością interfejsu. Platforma Dell Networking S6000 zapewnia przepustowość 2,56Tb/s, czyli dwukrotnie większą niż produkty konkurencyjne w standardowej obudowie 1RU, przy zapewnianiu bardzo niskich opóźnień przesyłania danych na poziomie 600ns.

Wysoka sprawność energetyczna: S6000 umożliwia chłodzenie typu Fresh Air i jest zatwierdzonym elementem rozwiązania Dell Fresh Air, przeznaczonego do chłodzenia serwerów, pamięci masowych i elementów sieciowych. Wykorzystując zalety tej grupy sprzętu w zakresie parametrów cieplnych oraz jej niezawodność, użytkownicy mogą pozwolić sobie na rozgrzewanie centrów danych do jeszcze wyższych temperatur, przy jednoczesnym zmniejszeniu dodatkowych kosztów ponoszonych na infrastrukturę i jej utrzymanie, zapewniając w ten sposób niższe całkowite zużycie energii.

Dell Networking serii S, S6000 obsługuje: protokół OpenFlow dla budowania sieci opartych o koncepcję SDN (Software Defined Networking), możliwość szybkiej instalacji urządzania od podstaw, funkcjonalność Virtual Server Networking (VSN) do automatycznej obsługi mobilności maszyn wirtualnych i konfiguracji VLAN, języki skryptowe Perl i Pyhton zapewniające maksymalne możliwości programowania oraz współdziałania w zakresie rozwoju oprogramowania.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ