Czy Broadcom kupi Emuleksa?

0

Broadcom złożył zarządowi firmy Emulex propozycję jej przejęcia za cenę 9,25 USD za akcję, co dałoby łączną wartosć transakcji na poziomie 764 mln USD. Broadcom jest znany ze swoich rozwiązań sieci Ethernet, podczas gdy Emulex od dawna dostarcza rozwiązań do budowy sieci pamięci masowych opartych na protokole Fibre Channel, a od niedawna – także Fibre Channel over Ethernet (FCoE).

Złożona przez Broadcom oferta jest wyższa o ok. 40% od wyceny akcji Emuleksa, 62% wyższa od średniej ceny akcji z ostatniego miesiąca i 85% wyższa od szacowanej wartości przedsiębiorstwa. Sfinansowanie transakcji miałoby nastąpić z zapasów finansowych Broadcoma, ocenianych na ok. 2 mld USD. W odpowiedzi na złożoną propozycję Emulex stwierdził, że przyjrzy się jej treści wraz ze swoimi prawnikami i doradcami finansowymi.

Porównanie oferty produktowej obu firm wskazuje na korzyść planowanego połączenia. Portfolio produktowe obu firm zawiera bardzo niewiele pokrywających się produktów, brak także zespołów w obu firmach pracujących nad tymi samymi projektami. Połączenie to może być także udane ze strony logistycznej – centrale obu firm znajdują się w Orange County (California, USA).

Piłka jest obecnie po stronie zarządu firmy Emulex, który może zgodzić się na tę propozycję bądź czekać na przebijającą ofertę ze strony dwóch innych firm – Brocade lub QLogic – które również mogłyby być zainteresowane przejęciem tego gracza.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ