Cloud eXtension – eliminacja „gorących korytarzy”

0

Firma Fujitsu wprowadza na rynek serwer PRIMERGY CX1000, w którym wykorzystano architekturę skalowania zewnętrznego Cloud eXtension. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę pozostawiania korytarzy na odprowadzanie gorącego powietrza.

Grupa Fujitsu rozpoczęła globalny program promowania ekologicznych rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych, Green Policy Innovation, którego celem jest pomaganie klientom w spełnianiu wymagań dotyczących ochrony środowiska. Technologie takie jak PRIMERGY CX1000, tworzone z myślą o radykalnym ograniczeniu szkodliwego wpływu na środowisko, odegrają istotną rolę w realizacji tej misji.

Serwer PRIMERGY CX1000 to całkowicie nowa konstrukcja, opracowana z myślą o zapewnieniu jak największej mocy obliczeniowej na metr kwadratowy, przy możliwie najniższych kosztach. Dzięki upakowaniu 38 węzłów serwerowych w jednym stelażu koszty zasilania i chłodzenia maleją o co najmniej 20% w porównaniu ze standardowymi serwerami stelażowymi.

W systemie PRIMERGY CX1000 zastosowano procesor nowej generacji Intel Xeon z serii 5600 (nazwa robocza Westmere-EP) – pierwszy procesor wytwarzany w procesie technologicznym 32 nm, który zapewnia nieosiągalną dotąd moc przetwarzania.

Z kolei architektura Cool-Central eliminuje konieczność pozostawiania w centrach przetwarzania danych „gorących korytarzy” – przestrzeni za stelażami, przez którą wydmuchiwane jest gorące powietrze z pracujących serwerów. Model PRIMERGY CX1000 wyposażony jest bowiem w wewnętrzny komin, który odprowadza gorące powietrze wierzchem stelaża o standardowej wielkości. Dzięki temu można ustawiać rzędy stelaży PRIMERGY CX1000 tyłem do siebie, co pozwala zaoszczędzić nawet do 40% cennego miejsca. To podejście umożliwia także znaczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ