Cloud computing według Microsoft

0

Podczas konferencji Professional Developers Conference Microsoft udostępnił platformę Windows Azure. Windows Azure oraz SQL Azure to kluczowe elementy strategii Microsoft w zakresie cloud computing.

Wizja „trzech ekranów i chmury” promowana przez Microsoft zakłada, że aplikacje dostarczane do komputerów PC, telefonów z systemem Windows Phone oraz telewizorów wyglądają tak samo i są połączone usługami cloud computing.

Microsoft przedstawił firmową strategię oraz plany rozszerzenia platformy i modelu programistycznego Windows na internetową „chmurę”. Pozwoli to programistom używać znajomych narzędzi i technologii .NET Framework oraz Visual Studio, a także narzędzi firm trzecich, takich jak Eclipse, do tworzenia i sprzedawania aplikacji, które działają w serwerze i jako usługi w chmurze.

Microsoft dostarcza też Windows Server AppFabric Beta 1, zbiór lokalnych usług aplikacyjnych, które umożliwiają programistom łatwiejsze wdrażanie aplikacji serwerowo-chmurowych. AppFabric łączy technologie hostingu i buforowania (poprzednio znane pod nazwami kodowymi Dublin i Velocity) z usługami Windows Azure AppFabric Service Bus oraz Windows Azure AppFabric Access (poprzednio określanymi mianem .NET Services). Kombinacja tych technologii rozszerza platformy Windows Server i Windows Azure o wspólny fundament do uruchamiania aplikacji .NET.

Microsoft ogłosił też plany zaoferowania obsługi maszyn wirtualnych Windows Server na platformie Windows Azure. Umożliwi to klientom przenoszenie istniejących aplikacji między rozwiązaniami lokalnymi i chmurowymi.

Microsoft wprowadził też nową usługę informacyjno-brokerską o nazwie roboczej Dallas, zbudowaną w całości na platformie Windows Azure i dostępną za pośrednictwem PinPoint. Dallas zapewnia programistom i użytkownikom dostęp do zbiorów danych i treści na dowolnej platformie i obecnie udostępnia zbiory danych m.in. Associated Press, NAVTEQ, NASA, National Geographic, Organizacji Narodów Zjednoczonych i wiele innych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ