Cloud computing musi być bezpieczny

0

Firma Trend Micro przeprowadziła badania dotyczące cloud computingu wśród 200 członków kadry kierowniczej i dyrektorów ds. informatycznych. Przedsiębiorstwa kusi możliwość przetwarzania danych poza siecią lokalną, ale obawiają się o bezpieczeństwo swoich zasobów.

Jak się okazuje lwia część przedsiębiorców uzależnia akceptację nowej technologii od poziomu bezpieczeństwa i ochrony sieci. Firmy obawiają się zagrożeń płynących z Internetu, które mogłyby spowodować nadmierne obciążenie zasobów informatycznych, kradzież zastrzeżonych danych lub naruszenie dobrego imienia firmy.

Aż dziewięciu na dziesięciu respondentów oczekuje od zabezpieczeń informatycznych ochrony aplikacji działających w Internecie. Dla części z nich ochrona taka nie jest nawet opcją — prawie 40% uczestników sondażu wzięłoby pod uwagę tylko te zabezpieczenia, które umożliwiają wykrywanie zagrożeń poza siecią lokalną. Natomiast 61% ankietowanych wstrzymuje wdrażanie tego typu rozwiązań. Przedsiębiorcy sięgną po tę technologię, kiedy uzyskają pewność, że korzystanie z niej jest bezpiecznie. Najmniej liczną grupę – 27% – stanowią respondenci, dla których korzyści przetwarzania poza siecią lokalną są większe niż zagrożenia, więc nie zamierzają rezygnować z planów wdrożenia nowych rozwiązań tego typu ani ich opóźniać.

„Dla Trend Micro przetwarzanie poza siecią lokalną jest prawie synonimem bezpieczeństwa poza siecią lokalną, ponieważ nie można mieć jednego bez drugiego. Wyniki sondażu pokazują, że wiele przedsiębiorstw dostrzega korzyści płynące z zastosowania rozwiązania, ale z rezerwą odnosi się do tego, by wrażliwe aplikacje działały w Internecie” – powiedział Thomas Miller, dyrektor działu rozwiązań korporacyjnych w firmie Trend Micro.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ