Citrix przejmuje firmę Cedexis

0

Producent poinformował o przejęciu firmy Cedexis, która oferuje usługi optymalizacji ruchu w chmurach publicznych, sieciach CDN oraz przez sieci ISP (dostawców usług internetowych). Usługa działa dynamicznie, w trybie rzeczywistym, wykorzystując do tego celu dane dotyczące komunikacji sieciowej. Ma to pomóc w zmniejszeniu złożoności ruchu i przyspieszeniu dostarczania użytkownikom aplikacji oraz danych, w ramach różnych dostępnych połączeń w internecie.  

Migracja do usług w chmurze hybrydowej czy multi-cloud tworzy nowe wyzwania w zakresie dostarczania aplikacji oraz zapewnienia wysokiego komfortu pracy. Oczekiwanie, że określone usługi sieciowe czy chmurowe będą oferowały najwydajniejszy sposób na dostęp do aplikacji, we wszystkich możliwych scenariuszach, jest nierealne. Warunki połączenia internetowego ciągle ulegają zmianie, a to ma wpływ na wydajność czy koszty infrastruktury. Bez wykorzystania odpowiedniego, dynamicznie reagującego na zmiany, rozwiązania nie jest zatem możliwe uzyskanie wysokiej efektywności i komfortu pracy.

Połączenie rozwiązań Citrix z technologiami Cedexis da klientom możliwość zapewniania najwyższego komfortu pracy dla użytkowników końcowych. Zarówno, gdy dotyczy to połączeń: aplikacje biznesowe – aplikacje pracownika (B2E), czy aplikacje biznesowe – aplikacje konsumenckie, a także obydwu tych wariantów. Firmy mogą zwiększyć zaangażowanie użytkowników końcowych, podwyższyć wydajność rozwiązania do dostarczania środowiska pracy oraz samej infrastruktury, przez zmniejszenie kosztów IT ponoszonych na usługi w obrębie chmury i sieci. Technologie Cedexis pozwalające na dynamiczne, programowalne i inteligentne sterowanie ruchem sieciowym, poprawiają wydajność aplikacji w środowiskach chmury hybrydowej oraz multi-cloud.

To przejęcie wyróżnia podejście Citrix Secure Digital Perimeter (SDP) w obszarze bezpieczeństwa i wydajności. Wspiera nowoczesne aplikacje rozproszone, oparte na mikro usługach w środowiskach hybrydowych i multi-cloud. Obecnie Citrix może umożliwić działom IT dynamiczną orkiestrację infrastruktury w czasie rzeczywistym, dostarczyć wgląd w działania określające pracę użytkownika końcowego i zapewnić wysoki komfort pracy bez względu na obciążenie i opóźnienia dostępnych połączeń sieciowych. Ponadto technologie Cedexis pomogą Citrix w zaoferowaniu klientom lepszego i pełniejszego wglądu, w czasie rzeczywistym, w wydajność sieci i pozwolą na inteligentne sterowanie ruchem pod kątem aplikacji w środowiskach multi-clouds

Dzięki tej akwizycji Citrix jest w stanie zaoferować większy wybór rozwiązań w trakcie adopcji usług. Citrix pozwoli działom IT na sterowanie ruchem sieciowym w czasie rzeczywistym, w oparciu o dane telemetryczne użytkownika, zaawansowaną analitykę oraz wgląd w dane komunikacyjne, w celu dynamicznego dostosowania połączenia do aplikacji i warunków sieciowych. Poprawi to wydajność operacyjną i zapewni ciągłość biznesową dla wszystkich rozwiązań w środowiskach hybrydowych i multi-cloud.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ