Cisco Networking Academy dostępne po polsku

0

Cisco zakończyło pierwszy etap prac nad tłumaczeniem na polski materiałów Cisco Networking Academy – kursu CCNA Exploration moduł 1, przeznaczonego dla studentów szkół wyższych.

Materiały dydaktyczne i laboratoryjne, a także glosariusz, pliki multimedialne, grafiki, ćwiczenia, quizy oraz egzaminy zostały przetłumaczone przez grupę instruktorów w ramach programu Netacad, natomiast za redakcję i korektę byli odpowiedzialni inżynierowie Cisco Polska. Projekt został zrealizowany przy wsparciu firmy NextiraOne. Kurs CCNA Exploration w języku polskim daje studentom dostęp do wiedzy z zakresu technologii sieciowych oraz ułatwia przygotowanie do uzyskania międzynarodowego certyfikatu CCNA. Kolejne moduły CCNA Exploration będą tłumaczone w najbliższej przyszłości.

Program Cisco Networking Academy jest kierowany do uczniów starszych klas szkół ponadgimnazjalnych, studentów wyższych uczelni oraz osób pragnących uzyskać nowe umiejętności zawodowe. Podstawowy kurs w Cisco Networking Academy składa się z 4 części i trwa minimum 6 miesięcy. Rozszerzony program Akademii Sieciowych składa się z dwóch ścieżek: CCNA Discovery i CCNA Exploration, kierowanych do różnych grup studentów w zależności od ich celów i dotychczasowego doświadczenia.

Koordynacją projektu lokalizacji zajmował się Lucjan Hajder z Cisco Academy Training Center działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W programie lokalizacji materiałów dydaktycznych wzięły udział m.in.: Uniwersytet Marie-Curie Skłodowskiej w Lublinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Pomorska Akademia Regionalna Cisco, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wojskowa Akademia Techniczna, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej „PROIDEA”.

Szczegółowe informację na temat kursów w ramach Cisco Networking Academy są na stronie www.cisco.com/global/pl/netacad.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ