Cisco chroni małe firmy

0

Cisco udostępnia nowe produkty dla małych firm – nowe technologie zabezpieczeń sieciowych i współpracy na odległość.

Pierwszą nowością są produkty Cisco SA 500 Series należące do rodziny Cisco Small Business Pro Series. Są to wielofunkcyjne rozwiązania do ochrony sieci i danych w małych firm. Urządzenia te składają się m.in. z zapory sieciowej oraz serwera VPN Opcjonalna usługa Trend Micro ProtectLink Gateway pozwala aktywować zabezpieczenia poczty elektronicznej i zabezpieczenia sieciowe. (filtrowanie spamu, blokowanie nieodpowiednich i niebezpiecznych stron WWW). Kolejną opcją jest usługa VeriSign Identity Protection, która zwiększa bezpieczeństwo dostępu do zasobów użytkownikom mobilnym, umożliwiając im korzystanie z haseł jednorazowych.

Z kolei produkty Cisco SPA 500 Series IP Phones to rodzina niedrogich telefonów IP z obsługą standardu SIP i kartami dźwiękowymi o jakości HD, co zapewnia wyższą jakość dźwięku niż standardowe telefony. Telefony współpracują z lokalnym systemem kontroli połączeń, podobnie jak rozwiązania Cisco Unified Communications 500 Series, lub też z rozwiązaniami telefonii IP wdrażanymi przez usługodawców i użytkowanymi na zasadzie hostingu.

Ostatnią nowością jest Cisco Smart Business Communications System (SBCS) 1.6, rozszerzenie uzupełniające system współpracy i komunikacji, które pozwala utrzymywać stałą łączność między siedzibą firmy, pracownikami i klientami, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Wersja 1.6 obsługuje nowe telefony IP z rodziny Cisco SPA 500 Series i została wyposażona w narzędzie administracyjne Cisco Configuration Assistant (CCA) 2.1. Narzędzie CCA 2.1 jest przydatne w procesie instalacji i ułatwia obsługę systemów małych firm dzięki funkcjom diagnostycznym, opcjom rozwiązywania problemów i narzędziom aktualizowania oprogramowania.

Ceny produktów z rodziny Cisco SA 500 Series rozpoczynają się od 550 dolarów. Ceny telefonów Cisco SPA 500 Series IP Phone wahają się od 135 do 430 dolarów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ