Ciena przejmuje część Nortela

0

Ciena, amerykański dostawca sprzętu sieciowego, zostanie właścicielem działu Metro Ethernet Networks firmy Nortel. To kolejny etap podziału kanadyjskiego bankruta.

Za przejęcie działu zajmującego się opracowaniem rozwiązań sieciowych dla operatorów Ciena zapłaci 530 milionów dolarów w gotówce oraz 239 milionów dolarów w postaci zamiennych papierów dłużnych. Amerykański koncern tym samym przebił ofertę Nokia Siemens Networks, co było zaskoczeniem dla niektórych analityków. W środowisku pojawiały się opinie, że Ciena, która zaoferowała początkowo cenę 521 milionów dolarów, udział w aukcji traktuje jako swojego rodzaju promocję i nie podwyższy tej kwoty.

Pomimo pewnych trudności, które mogą być związane z integracją i kontrolą kosztów, panuje przekonanie, że przejęcie działu Nortela jest dobrym posunięciem. W portfolio Ciena znajdą się, m.in. systemy światłowodowe, oprogramowanie do zarządzania sieciami operatorskimi, urządzenia SONET/SDH. Amerykański producent zobowiązał się również do zatrudnienia 2 tysięcy pracowników działu Metro Ethernet Networks.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ