Ciena ogłasza platformę 5400 i nowy przełącznik optyczny

0

Firma Ciena wprowadza na rynek rodzinę terabitowych systemów przełączających 5400 oraz nowy przełącznik optyczny CoreDirector FS.

Systemy wchodzące w skład platformy można łączyć w szereg elementów sieciowych, takich jak skalowalna przełącznica optyczna, przełącznik klasy Carrier Ethernet, czy pakietowo-optyczny system przełączania i transportu. Platforma 5400 wykorzystuje wspólne oprogramowanie operacyjne — Ciena OneOS — służące do zautomatyzowanego świadczenia usług i dynamicznego przywracania połączeń sieci kratowej. Umożliwia również działanie w kilku warstwach sieciowych, co przyspiesza tworzenie usług, zmniejsza koszty posiadania sieci i podnosi jej niezawodność.

Ciena chce sprostać potrzebom operatorów, wprowadzając konfigurowalne elementy przełączające. Przykładem są obecne sieci, które przesyłają pakiety przez infrastrukturę TDM, a w przyszłości mogą zostać skonfigurowane do technologii Ethernet i OTN.

Nowe produkty z rodziny 5400 integrują komponenty systemu przełączającego CoreDirector z technologiami OTN i FlexiPort platformy usługowej CN 4200 FlexSelect . Produkty z tej rodziny można konfigurować pod kątem różnych funkcji, jak przełączanie optyczne, transport optyczny, przełączanie klasy Carrier Ethernet albo konwergentna łączność pakietowo-optyczna.

Pierwsze rekonfigurowalne systemy przełączające 5400 będą testowane przez klientów w warunkach laboratoryjnych jeszcze w tym roku, a powszechnie dostępne będą w pierwszej połowie 2010 roku.

Kolejną nowością jest przełącznik optyczny CoreDirector FS zaprojektowany pod kątem szybkiego tworzenia i dostarczania usług oraz zapewnienia łatwej migracji na konwergentne sieci Ethernet i OTN. Dzięki mechanizmom przywracania połączeń sieci kratowej, przełącznik Ciena CoreDirector jest stosowany w sieciach naziemnych i podmorskich.

CoreDirector FS konsoliduje funkcje SONET/SDH, OTN i Ethernet w jednym przełączniku optycznym. Dodaje do platformy nowe moduły sprzętowe i programowe, w tym „przezroczyste” dostarczanie usług poprzez przełączanie OTN, skalowalność do 1000 węzłów w jednej domenie płaszczyzny sterowania, wymienne interfejsy ULH DWDM z pełnym strojeniem w paśmie C, nowe moduły liniowe FlexSelect z programowalnymi portami, a także ściślejszą integrację z CN 4200 FlexSelect Advanced Services Platform.

Nowe funkcje przełącznika CoreDirector FS zaprojektowano z myślą o takich zastosowaniach, jak hurtowa sprzedaż zróżnicowanego pasma sieciowego, odporne podmorskie sieci kablowe, dystrybucja cyfrowej treści i wideo. Platforma, już dostępna w sprzedaży, jest zgodna z nową rodziną rekonfigurowalnych systemów przełączających 5400 oraz z dotychczasowymi przełącznikami CoreDirector.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ