Aver VC Bridge – nowa era wideokonferencji?

0

Na światowym rynku pojawiło się urządzenie Aver VC Bridge. W połączeniu z zestawem do wideokonferencji AVer HVC130 lub HVC330 umożliwia ono łączenie się z użytkownikami komunikatora Skype.

Aver VC Bridge podłączony do systemu HVC za pośrednictwem przewodu USB otwiera możliwość nawiązania rozmowy z użytkownikami Skype. To ciekawe rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie posiadają systemu H.323 oraz osób w podróży, które mają szansę dołączyć do wideokonferencji używając mobilnego urządzenia – laptopa, tabletu czy smartfona. Oznacza to rozszerzenie funkcjonalności nawet do 11 lokalizacji podczas jednej rozmowy. Dodatkową zaletą jest możliwość współdzielenia materiałów (prezentacji, obrazów) między użytkownikami obu platform. Aver VCBridge jest objęte 3-letnią gwarancją i dostępne w cenie 2699 PLN brutto (z VAT)

Zestawy do wideokonferencji Aver HVC130 i AVer HVC330 są kompatybilne z dowolnymi urządzeniami do wideokonferencji korzystającymi z protokołów H.323 oraz H.239. Obydwa zestawy są wyposażone w mikrofony wysokiej jakości z możliwością łańcuchowego połączenia. Aver VCBridge otwiera możliwość łączenia się z kontaktami Skype.

AVer HVC130 oferuje jakość HD (wideokonferencje w rozdzielczości 720p), kamerę PTZ o rozdzielczości 5 megapikseli z zoomem 7x oraz współdzielenie materiałów. Za jego pośrednictwem można wysyłać i odbierać prezentacje lub zawartość komputera, obrazu z wizualizera lub innych urządzeń. Współdzielenie materiałów może również odbywać się bezprzewodowo z komputera (za pomocą aplikacji ScreenShare). Użytkownicy iPhone’a, iPad’a lub smartfona z sytemem Android mogą sterować urządzeniem i udostępniać zdjęcia z kamery aparatu korzystając z aplikacji VCLink. AVer HVC130 pozwala na zdalną obsługę urządzenia oraz podgląd obrazu z kamery za pomocą WebTool – narzędzia dostępnego po podłączeniu przez zwykłą przeglądarkę sieciową.

AVer HVC330 umożliwia prowadzenie telekonferencji pomiędzy 4 lokacjami równocześnie. Funkcja nagrywania prowadzonych konferencji pozwala na odtworzenie i przeanalizowanie przebiegu spotkania np. powtórnego obejrzenia szkolenia odbywającego się podczas wideokonferencji. Wystarczy podłączyć dowolną pamięć USB i nacisnąć jeden przycisk, aby rozpocząć nagrywanie.

Dzięki wykorzystaniu Aver VCBridge możemy skorzystać z następujących scenariuszy rozmowy:

Dla HVC130:

Połączenie 1. HVC130 + HVC130

Połączenie 2. HVC130 +1 Skype (wideo + audio)

Połączenie 3. HVC130 + 2-8 Skype (audio)

Dla HVC330:

Połączenie 1. HVC330 + max. 3 lokalizacje HVC

Połączenie 2. HVC330 + max. 2 lokalizacje HVC + 1 Skype (wideo+audio)

Połączenie 3. HVC330 + max. 2 lokalizacje HVC + 2-8 Skype (audio)

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ