AT&T chce pożegnać PSTN

0

AT&T prosi FCC – amerykańskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego, o wyznaczenie daty, która pozwoli telekomom wycofać się ze świadczenia usług tradycyjnej telefonii. Zdaniem operatora jest to niezbędne, zwłaszcza w kontekście planów rządowych, dążących do objęcia zasięgiem szerokopasmowego Internetu całego kraju.

AT&T w swoim piśmie skierowanym do FCC określa głosowe systemy, pracujące w oparciu o łącza komutowane jako jeden z reliktów odchodzącej ery. Zdaniem amerykańskiego telekomu dostawcy usług muszą przesunąć swoje zasoby, które pochłania obsługa linii POTS oraz PSTN, do nowych obszarów. Operatorzy zarządzający dwoma różnymi sieciami nie będą w stanie sprostać planom rządu, zarówno pod względem efektywności, jak i dotrzymania planowanych terminów.

Gwałtowny rozwój technologii, zmiany upodobań konsumentów czy wreszcie presja rynku, powodują, że pytanie – „czy wycofywać przestarzałe rozwiązania?” są bezzasadne, należy zapytać kiedy to uczynić? Według danych AT&T ponad 90 procent populacji Stanów Zjednoczonych ma dostęp do szerokopasmowego Internetu. Firma zamierza kontynuować działania, zmierzające do pokrycia szerokopasmowym dostępem pozostałych 10 procent kraju, niemniej oczekuje wsparcia od regulatorów rynku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ