Aplikacja do analizy sieci WiFi pomocna we wstępnej diagnostyce

0

Netgear udostępnił darmową aplikację służącą do wstępnej diagnostyki połączenia Wi-Fi. Generuje ona analizy, które pozwalają zoptymalizować nową lub już istniejącą sieć w domu czy w pracy.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia obsługiwane przez system Android. Sześć zawartych w niej zakładek szczegółowo opisuje funkcjonalność sieci, do której użytkownik ma w danej chwili dostęp. To rozwiązanie dla osób, które mają problemy z wydajnością sieci, ale też wsparcie pracy analityków, którzy chcą przeprowadzić wstępną diagnostykę wydajności sieci Wi-Fi u klientów.

Aplikacja pozwala na dokonanie wstępnej diagnozy wykorzystywanej sieci. Służy do tego tester siły sygnału. Umożliwia także zapisywanie osiągów sieci w poszczególnych pomieszczeniach w budynku, w którym wykorzystywana jest sieć Wi-Fi. Dzięki temu rozwiązaniu można dokładnie zbadać, w których miejscach brakuje zasięgu.

Netgear Wi-Fi Analytics pozwoli użytkownikom sprawdzić, jak ich sieć prezentuje się na tle innych sieci w pobliżu. Dzięki niej można określić czy urządzenie stosowane do obsługi sieci jest właściwe oraz czy operator dostarcza najlepszą możliwą przepustowość. Dodatkowo, w zakładce tej można uzyskać informację o zabezpieczeniach jakich używa urządzenie, które dostarcza sieć.

Dzięki umieszczonemu w aplikacji zestawieniu dostępnych kanałów użytkownicy sieci mają możliwość zweryfikowania, czy ten wykorzystywany przez nich jest w danym momencie wyborem optymalnym. Aplikacja NETGEAR Wi-Fi Analytics jest dostępna za darmo w sklepie Google Play.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ