Amazon – relacyjna baza danych w chmurach

0

Amazon rozszerza swoją ofertę usług cloud computingu o relacyjną bazę danych. Serwis Amazon RDS (Relational Database Service) udostępnia użytkownikom w pełni funkcjonalną bazę MySQL 5.1.

Nowa usługa sieciowa pozwala użytkownikom na instalowanie i zarządzanie bazami MySQL w chmurze obliczeniowej. Amazon RDS realizuje, m.in. funkcje konfiguracji, automatycznego zarządzania poprawkami i kopiami zapasowymi oraz przydzielania uprawnień.

Jak na razie usługa jest dostępna w wersji beta dla klientów zza oceanu. Zanim trafi na Stary Kontynent, minie jeszcze prawdopodobnie kilka miesięcy. Amazon nie informuje o restrykcjach czy implikacjach wynikających ze stosowania wersji testowej.

„Przez niemal dwa lata oferowaliśmy naszym klientom korzystającym z usług AWS (Amazon Web Service) rozproszoną bazę Simple DB. Jednak wraz z upływem czasu, coraz więcej użytkowników zgłaszało zapotrzebowanie na relacyjną bazę danych, dlatego stworzyliśmy Amazon RDS” – tłumaczy Adam Selipsky, wiceprezes AWS.

Cena usługi zaczyna się od 11 centów za godzinę dla klientów korzystających z niewielkiej bazy danych. Warto zaznaczyć, że podobną usługę – SQL Azure w wersji testowej udostępnia już od kilku miesięcy Microsoft.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ