Alvarion namawia gminy na WiMAX

0

Ten producent sprzętu sieciowego i urządzeń WiMAX startuje w Polsce z programem „Internet dla Gmin”, którego celem jest pomoc samorządom we wdrażaniu szerokopasmowych sieci bezprzewodowych.

Do projektu zainicjowanego przez Alvarion przystąpiły polskie firmy technologiczne i instytucje doradcze wspomagające pozyskiwanie zagranicznych środków pomocowych. Organizatorzy planują poprowadzić działania doradcze i szkoleniowe dla wszystkich samorządów zainteresowanych stałym, szerokopasmowym dostępem do Internetu w swoim regionie.

Na rynku istnieje kilka możliwych rozwiązań technologicznych zapewniających stały szerokopasmowy dostęp do sieci – łącza wykorzystujące kabel, przesył radiowy lub satelitarny. Każda z inwestycji niesie z sobą inny koszt, co z kolei znacząco wpływa na wybór technologii. Inicjatywa „Internet dla Gmin” ma właśnie być źródłem wiedzy przy podejmowaniu decyzji o inicjowaniu i realizacji takich projektów.

Seria spotkań edukacyjnych dla zainteresowanych przedstawicieli administracji publicznej odbędzie się w najbliższych miesiącach w 5 miastach wojewódzkich: Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie i Warszawie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ