Alcatel-Lucent zwiększa wydajność sieci optycznej

0

Alcatel-Lucent poinformował o wprowadzeniu technologii detekcji koherentnej z jedną nośną, która umożliwia przesyłanie sygnałów optycznych, nawet w przypadku światłowodów gorszej jakości, na odległość znacznie większą, niż to było dotąd możliwe.

Alcatel-Lucent będzie oferować nową kartę, 100G eXtended Reach (XR), w której zastosowano rozwiązania techniczne opracowane w Bell Labs, umożliwiające monitorowanie i utrzymywanie jakości sygnałów optycznych. Karta 100G XR będzie pierwszym na rynku rozwiązaniem, które umożliwi znaczne zwiększenie zasięgu, wydajności i pojemności sieci optycznych 100G, a jednocześnie obniżenie kosztów budowy i utrzymania sieci.
Karta będzie dostępna do końca roku i oferowana będzie w urządzeniu 1830 Photonic Service Switch (PSS) – flagowym produkcie DWDM firmy Alcatel – Lucent . 100G XR to istotny postęp dla operatorów o specyficznych wymaganiach dotyczących odległości i pojemności, którzy będą mogli transmitować kombinację szybkości 10G, 40G i 100G na różnych długościach fali światłowodu na odległość do 2000 km, oznacza to wzrost zasięgu nawet o 30%. Rozwiązanie Alcatela-Lucenta oferuje także dobrą wydajność w przypadku światłowodów gorszej jakości, co umożliwia operatorom wdrażanie technologii 100G w dowolnym miejscu i czasie, w dodatku przy znacznie niższych kosztach.

Przełącznik 1830 PSS, który oferuje bardzo szerokie pasmo i zapewnia szybkość 100G na każdej długości fali światłowodu, umożliwia przesłanie ponad 100 000 plików MP3 w 60 sekund lub równoczesną transmisję strumieniową 15 000 kanałów telewizji HD. Aby zaspokoić wciąż rosnące zapotrzebowanie na takie usługi, operatorzy powinni mieć możliwość stałego zwiększania przepustowości oraz utrzymywania doskonałej jakości transmisji i kontrolowania kosztów. Kluczowym elementem odpowiedzi Alcatela-Lucenta jest eliminacja kosztownych punktów regeneracji 3R sygnału optycznego poprzez stosowanie kart o zwiększonych zasięgach.. Pozwala to uzyskać znaczne oszczędności zmniejszając koszty transmisji jednego bitu danych.

Rozwiązanie optyczne 100G w 1830 PSS bazuje na detekcji koherentnej z jedną nośną. Do przesyłania danych wykorzystywana jest jedna długość fali nośnej, co w porównaniu z rozwiązaniami z dwiema nośnymi daje większą przepustowość, lepszą wydajność i niższe koszty. W rozwiązaniu 100G Alcatela-Lucenta z detekcją koherentną i jedną nośną zastosowano mechanizm elektrooptyczny, który został opracowany z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań powstałych w Bell Labs, dziale badawczo-rozwojowym firmy.

Przełącznik 1830 PSS to kluczowy element architektury High Leverage Network™ (HLN) Alcatela-Lucenta, która zapewnia dużą pojemność, a jednocześnie znacznie zmniejsza koszty budowy i utrzymania sieci rdzeniowych.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ