Alcatel-Lucent z nową linię produktów WLAN

0

Alcatel-Lucent rozszerza portfolio produktów do budowy sieci bezprzewodowych WLAN o nową linię kontrolerów OmniAccess 4550, 4650 i 4750 oraz punktów dostępowych OmniAccess serii 220 obsługujących również przyszły standard 802.11ac.

Premierze towarzyszy rozbudowanie oprogramowania o szereg użytecznych funkcjonalności m.in. technologię ClientMatch, zwiększających wydajność i stabilność połączeń realizowanych przez urządzenia pracujące z wykorzystaniem również starszych standardów 802.11.

Linia kontrolerów OmniAccess 4×50 składająca się z trzech modeli: 4550, 4650 i 4750 charakteryzuje się wysoką wydajnością. Pojedynczy kontroler może obsłużyć do 2048 punktów dostępowych i 32 tysięcy podłączonych urządzeń WiFi. Pozwala to na przykład na pokrycie siecią WiFi całego kompleksu Pentagonu lub trzech budynków Empire State Building. Jedno urządzenie może obsłużyć potrzeby sporego uniwersytetu, którego studenci chcieliby oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości w technice strumieniowej.

W kontrolerach OmniAccess 45×0 priorytetowe potraktowano kwestię bezpieczeństwa oraz optymalizacji ruchu. Urządzenia posiadają wbudowane wydajne mechanizmy bezpieczeństwa – np. moduł szyfrowania w locie z szybkością 40 Gbit/s oraz możliwość obsługi dwóch milionów sesji firewall. Dla inteligentnego zarządzania ruchem, kontroler analizuje go we wszystkich warstwach – od 1-ej (sprzętowa) do 7-ej (aplikacyjna).

Technologia zarządzania częstotliwościami radiowymi ClientMatch, wprowadzona w nowej wersji oprogramowania, umożliwia pełną kontrolę klientów WiFi i optymalizację połączeń oraz roamingu między punktami dostępowymi. W rozwiązaniach dostępnych do tej pory na rynku, oprogramowanie klienta WiFi decydowało z którym punktem dostępowym smartfon, tablet czy laptop połączy się i z jakimi parametrami. Najczęściej wybierany był punkt dostępowy o najmocniejszym sygnale i standardowa częstotliwość. Ponieważ urządzenia te nie były świadome jakie ograniczenia ma sieć, ile urządzeń jest podłączonych do punktu dostępowego, nie pozwalało to na zapewnienie odpowiedniej jakości połączeń w zależności od rodzaju urządzenia i aplikacji na nich wykorzystywanych. W technologii ClientMatch, to sieć WiFi monitoruje zachowanie i analizuje profil urządzenia proszącego o nawiązanie połączenia, stan sieci i łączy się w dynamiczny sposób zmieniając ustawienia wykorzystywanych pasm częstotliwości, tak aby zapewnić optymalną jakość. Oprogramowanie współpracuje z klientami WiFi różnych producentów bazującymi na standardach rynkowych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ