Alcatel-Lucent wprowadza 100 GE na brzegu sieci

0

Firma Alcatel-Lucent wprowadza 100-gigabitowy Ethernet do brzegowych sieci dostawców usług. Nowy produkt umożliwi świadczenie zaawansowanych, superszybkich usług szerokopasmowych.

Oferta Alcatel-Lucent ma pomóc dostawcom usług zaspokoić szybko rosnący popyt na przepustowości spowodowane wzrostem ruchu wideo, a także coraz bardziej zaawansowanymi konsumenckimi i biznesowymi usługami IP. To pierwszy w branży 100-gigabitowy ethernetowy interfejs przeznaczony do warstwy brzegowej.

Brzeg sieci ma kluczowe znaczenie, ponieważ jest uważany za „centrum dowodzenia”, w którym kryje się większość inteligentnych funkcji sieci i gdzie zapadają decyzje, jak należy traktować poszczególne usługi, takie jak wideo wysokiej rozdzielczości. Zwiększenie przepustowości na brzegu sieci pozwala dostawcom usług nie tylko znacznie zmniejszyć koszt transmisji bitu danych IP, ale również przygotować sieć do świadczenia coraz bardziej zaawansowanych, zyskownych usług. Producent zapewnia, że jego rozwiązanie uwzględnia oba te wymagania.

Dzięki wprowadzeniu 100-gigabitowego interfejsu usługowego do urządzeń 7750 Service Router (SR) i 7450 Ethernet Service Switch (ESS) routery usługowe Alcatel-Lucenta zapewnią 100-gigabitową wydajność, a jednocześnie będą nadal obsługiwać gamę usług szerokopasmowych z odpowiednią szybkością i skalowalnością. Jest to kluczowy wymóg operatorów, którzy oferują płatne usługi zarządzane, takie jak biznesowe sieci VPN oraz telewizję IP, a przy tym obsługują internetowe transmisje wideo.

Kluczowym elementem 100-gigabitowej łączności ethernetowej jest opracowany samodzielnie przez Alcatel-Lucenta układ scalony FP2. Dostępny w sprzedaży od lipca 2008 roku, układ scalony FP2 umożliwia teraz routerom 7750 SR i przełącznikom 7450 ESS obsługę 100-gigabitowych kart liniowych, dwukrotnie wydajniejszych od współczesnych kart. Oznacza to, że operatorzy, którzy wdrożyli routery usługowe Alcatel-Lucenta po 2004 roku, mogą dodać nowe karty liniowe i natychmiast zwiększyć przepustowość do 100 gigabitów na gniazdo bez przerw w świadczeniu usług.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ