Alcatel-Lucent realizuje koncepcję sieci all-IP

0

Producent wprowadza Ultimate Wireless Packet Core, rozwiązanie dla operatorów komórkowych przeznaczone do obsługi przesyłania danych w sieciach mobilnych 3G i sieciach LTE.

Wraz z pojawieniem się smartfonów i rosnącej popularności wideo operatorzy muszą sprostać zwiększaniu pojemności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów przesyłania danych. Aby rozwiązać problemy z przepustowością w dzisiejszych i przyszłych sieciach bezprzewodowych, Alcatel-Lucent wyposażył rozwiązanie Ultimate Wireless Packet Core w nowe funkcje:

  • Funkcjonalność węzła GGSN (Gateway GPRS Support Node) 2G i 3G w routerze usługowym 7750 firmy Alcatel-Lucent. To pozwala operatorom na łatwiejsze tworzenie sieci GPRS/EDGE, HSPA, HSPA+ i LTE. Rozwiązanie jest wykorzystywane w trwających od 2009 r. testach praktycznych sieci LTE. W drugiej połowie 2010 r. zacznie być wykorzystywane do świadczenia komercyjnych usług 2G, 3G i LTE.
  • Wireless Mobility Manager (WMM) ― rozwiązanie na potrzeby węzła SGSN (Serving GPRS Support Node) 2.5G/3G i rozwiązania LTE MME (Mobility Management Entity). Ta połączona funkcjonalność umożliwia operatorom obsługę dzisiejsze sieci HSPA i HSPA+, a jednocześnie zapewni wydajność infrastruktury wymaganą w momencie migracji do sieci LTE.

Firma przygotowała także rozwiązania umożliwiające efektywniejsze wykorzystanie udostępnianych przepustowości, co ma przełożyć się na zwiększenie rentowności sieci:

  • Nowy kontroler Alcatel-Lucent 5780 Dynamic Services Controller (DSC), który udostępnia funkcję PCRF (Policy Charging and Rules Function) na potrzeby sieci 3G i LTE. Kontroler ten jest podstawą rozwiązania do zarządzania politykami sieci przewodowej i bezprzewodowej.
  • Udoskonalone rozwiązanie Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager (SAM) ujednolicona zarządzanie funkcjami obsługi użytkowników (transmisji danych) i sterowania poprzez sieci backhaul i packet core. Rozwiązanie to udostępnia narzędzia do zautomatyzowanego konfigurowania i zarządzania awariami oraz wydajnością, które przyspieszają wprowadzanie nowych usług mobilnych oraz skracają przestoje w przypadku wystąpienia problemów.
  • Rozwiązanie Alcatel-Lucent 9900 Wireless Network Guardian (WNG) do monitorowania wydajności sieci i jakości usług oraz zależności między tymi dwoma elementami.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ