Alcatel-Lucent Enterprise w chińskich rękach

0

Alcatel-Lucent ogłosił pomyślne zakończenie transakcji z firmą China Huaxin Post & Telecommunication Economy Development Center dotyczącej zbycia działu Enterprise. Wartość środków pieniężnych przekazywanych do Alcatel-Lucent wynosi 202 mln euro.

W ramach tej transakcji Alcatel-Lucent zachowa mniejszość udziałów w nowo utworzonej spółce holdingowej, która powstała we Francji. Alcatel-Lucent Enterprise będzie też nadal współpracować z firmą Alcatel-Lucent na zasadzie uprzywilejowanych relacji biznesowych.

Transakcja pozwoli firmie Alcatel-Lucent Enterprise uzyskać korzyści płynące ze wsparcia silnego i uznanego inwestora, zapewniającego środki oraz zasoby wymagane do osiągnięcia pozycji lidera na rynku rozwiązań w zakresie komunikacji dla przedsiębiorstw przy jednoczesnym wzroście inwestycji w nowe obszary zapewniające zyski.

Firma Alcatel-Lucent Enterprise będzie dalej inwestować i rozwijać kluczowe rynki — rozwiązań w zakresie komunikacji multimedialnej i sieci dla przedsiębiorstw. Nie przestanie też szukać nowych możliwości rynkowych w wybranych krajach o wysokiej stopie wzrostu, w zakresie rozwiązań dla wybranych branż czy usług w chmurze.

Firma będzie również starała się określić nowe możliwości, które sprawią, że zostanie wiodącym graczem na rynku rozwiązań komunikacyjnych nowej generacji dla przedsiębiorstw. Pozwoli to na innowacyjną zmianę modelu sprzedaży ze skoncentrowanego na technologii na ukierunkowany na wyniki, który zapewnia wymierne korzyści dla partnerów oraz klientów z punktu widzenia ekonomii i pracowników.

Michel Emelianoff, prezes Alcatel-Lucent Enterprise powiedział: „Misją „nowej” firmy jest wspomaganie firm w zmianie metod komunikacji, wykorzystując możliwości oferowane przez coraz bardziej zaawansowane urządzenia i nowe modele. Źródło sukcesu upatrujemy w budowaniu długoterminowej wartości firmy i uznania klientów. Zamierzamy to osiągnąć, dostarczając klientom i partnerom najlepsze rozwiązania w postaci innowacji biznesowych i technologicznych. Dzięki tak oddanemu inwestorowi mamy możliwość osiągnięcia naszych celów i zostania głównym graczem na rynku rozwiązań komunikacyjnych dla firm. Nadal też będziemy punktem odniesienia dla innych względem innowacyjności i doświadczeń użytkownika”.

Yuan Xin, prezes China Huaxin: „Z radością obserwujemy przejęcie Alcatel-Lucent Enterprise. Nasze długotrwałe podejście inwestycyjne pomoże Alcatel-Lucent Enterprise osiągnąć założone cele, a nam wzmocnić strategiczną pozycję na rynku rozwiązań w zakresie komunikacji dla firm. Alcatel-Lucent Enterprise ma bardzo silne aktywa i doświadczone kierownictwo. Cieszymy się bardzo ze zwiększenia możliwości inwestycyjnych i doświadczenia, które pozwolą firmie wznieść się na nowy poziom — zarówno pod względem rozmiaru, jak i zasięgu rynkowego”.

Firma Alcatel-Lucent Enterprise będzie miała siedzibę główną w Colombes w pobliżu Paryża. Zatrudnia 2700 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 80 krajach.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ