160 Gbit/s od Cisco

0

Cisco wprowadza do sprzedaży nowy moduł do routerów ASR wyposażony w 16 portów 10 Gigabit Ethernet, co daje razem przepustowość 160 Gbit/s.

Nowy moduł jest przeznaczony do routerów Cisco ASR (Aggregation Services Router) 9000 i podwaja dotychczasową przepustowość tych urządzeń. Wprowadzając go do sprzedaży, Cisco wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na przepustowość, które wynika głównie z rosnącego ruchu wideo.

Platforma ASR została wprowadzona w 2008 roku. Cisco wydało na jej stworzenie 250 milionów dolarów, z czego 100 milionów dolarów pochłonęły prace nad procesorem Quantum Flow, który jest sercem routerów ASR. Platforma jest przygotowana do tego, by obsługiwać ruch na poziomie 400 Gbit/s w przeliczeniu na gniazdo. Firma podaje, że łączna przepustowość routerów ASR 9000 sięga 6,4 Tbit/s.

Konkurencja również wprowadza nowe produkty obsługujące wysokie przepustowości. Niedawno Alcatel-Lucent zapowiedział moduły wyposażone w 10 portów 10 GE, natomiast Juniper wprowadził pierwsze interfejsy 100 GE.

Cisco także ma w planach interfejsy 100 GE. Pierwsze próbne instalacje producent realizował z firmą Comcast w połowie 2008 roku. Mimo tego Cisco nie ogłosiło jeszcze dostępności swoich produktów wyposażonych w interfejsy 100 GE.

„Plany przewidują wyposażenie jednego gniazda routera ASR 9000 w cztery interfejsy 100 GE, kiedy standard ten będzie dostępny pod koniec 2010 roku” powiedział Suraj Shetty, wiceprezes Cisco odpowiedzialny za marketing. „Z technicznego punktu widzenia, już możemy oferować 100 GE. Teraz jest to tylko problem produkcji i zgodności ze standardem, w przeciwnym razie mogłyby się pojawić problemy związane z interoperacyjnością.”

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ