150 milionów użytkowników mobilnego broadbandu

0

Według Stowarzyszenia GSMA do końca lata globalna liczba użytkowników technologii HSPA przekroczy 150 milionów. W tej chwili na świecie działa ponad 300 sieci HSPA w 127 krajach, a liczba urządzeń wspierających ten standard zbliża się do 1,5 tysiąca.

HSPA dzierży zdecydowany prymat wśród technologii umożliwiających szerokopasmowy, mobilny dostęp do Internetu. Do tej pory żadna z mobilnych technologii nie była przyswajana przez konsumentów w tak szybkim tempie. Jak wynika z danych Wireless Inteligence, na koniec września bieżącego roku najwięcej użytkowników HSPA będzie pochodzić z regionu EMEA – 60 milionów, a niewiele mniej – 56 milionów znajdzie się w strefie Azji i Pacyfiku, a w Stanach Zjednoczonych będzie ich 37 milionów.

„Istotne znaczenie ma fakt, że operatorzy na całym świecie wykorzystują jedną technologię. To pozwala klientom zapewnić wyższą jakość usług” – mówi Dan Warren dyrektor ds. technologii w GSMA.

Bardzo szybki wzrost liczby użytkowników technologii HSPA ma się utrzymać. W pierwszym kwartale 2010 roku liczba użytkowników wyniesie 200 milionów. Rozwój technologii z rodziny GSM (- HSPA, HSPA+ oraz LTE) przyczyni się do rozwoju elektroniki konsumenckiej, przemysłu energetycznego, motoryzacyjnego. Również organizacje rządowe coraz częściej zdają sobie sprawę z korzyści płynących z upowszechniania mobilnego broadbandu, np. wzrostu PKB.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ