Radiotelefony ATEX do bezpiecznej komunikacji w trudnych warunkach

0

Motorola Solutions wprowadza cyfrowe radiotelefony TETRA ATEX z serii TP8000Ex. Te beziskrowe, wytrzymałe w obsłudze urządzenia zapewniają skuteczną komunikację w trudnych warunkach i są kierowane do użytkowników z sektorów naftowo-gazowego, straży pożarnej i ratownictwa, kopalń i portów lotniczych. Zapewniają doskonałą moc nadajnika, czułość odbiornika, jakość dźwięku oraz łączność, które pozwalają na wydajną pracę w każdym miejscu.

Urządzenia z serii MTP8000Ex, jako jedyne radiotelefony ATEX z silnym nadajnikiem klasy 3L i zwiększoną czułością odbiornika, zapewniają największy możliwy zasięg w środowiskach, w których inne radiotelefony miałyby problemy. Charakterystyczny wskaźnik sygnału o zmiennym kolorze otaczający podstawę anteny stopniowo przechodzi z czerwieni w zieleń w miarę narastania siły sygnału. Radiotelefony gwarantują klarowną komunikację, umożliwiając rozmowę nawet przy stałych szumach tła przekraczających 85 decybeli.

Seria MTP8000Ex obsługuje łączność przewodową i bezprzewodową, co pozwala łatwo zaadaptować radiotelefony w środowiskach ATEX.

Oprócz serii MTP8000Ex Motorola Solutions wprowadzi też ofertę akcesoriów ATEX, takich jak zdalny zestaw mikrofonowo-głośnikowy (Remote Speaker Microphone, RSM) z aktywną eliminacją szumów (Active Noise Cancelling (ANC). RSM oferuje fizyczne złącze NEXUS, które pozwala rozszerzyć rozwiązanie ATEX o słuchawki douszne, zestawy słuchawkowe i aparaty oddechowe w kompleksowym pakiecie komunikacyjnym, który nadaje się do użycia w trudnych warunkach.

Nowe radiotelefony oferują obsługę klasycznej łączności Bluetooth (2.1) oraz bezpiecznego i energooszczędnego standardu Smart Ready Bluetooth (4.0). Dzięki temu można łączyć je bezprzewodowo z urządzeniami takimi jak akcesoria audio (np. przyciski push-to-talk (PTT) i zestawy RSM), tablety i smartfony, urządzenia biometryczne (w tym monitory rytmu serca), czujniki lokalizacji oraz czujniki środowiskowe, które mogą alarmować pracownika, kiedy stężenie gazu osiągnie niebezpieczny poziom.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ