Panasonic wprowadza wzmocniony tablet bez wentylatora

0

Panasonic zaprezentował Toughpad FZ-M1, w pełni wzmocniony 7-calowy tablet wyposażony w procesor Intel CoreTM i5. Jest to najcieńsze i najlżejsze urządzenie w swojej klasie, działające w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro. Nowy tablet został zaprojektowany z myślą o użytkownikach mobilnych działających w sektorach logistyki, transportu, handlu detalicznego, produkcji, a także przedstawicielach administracji i służb mundurowych.

W modelu Toughpad FZ-M1 po raz pierwszy wykorzystano procesor czwartej generacji Intel CoreTM i5-4302Y vProTM, który zapewnia wysoką wydajność przy bardzo niskim poborze mocy na poziomie 4,5 W. W porównaniu do standardowego zużycia na poziomie 15 W, pozwala utrzymać minimalną emisję ciepła, dzięki czemu możliwe było wyeliminowanie z konstrukcji tabletu wentylatora.

Tablet należy do serii urządzeń Fully Ruggedized i może wytrzymać upadek z wysokości do 150 cm. Ponadto jest zgodny ze standardem bezpieczeństwa IP65, co oznacza całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu oraz szczelność w przypadku zalania strumieniem wody. Może przy tym efektywnie pracować w temperaturach od -10 do +50°C.

Za sprawą szeregu portów i zintegrowanego modułu rozszerzeń urządzenie może zostać dowolnie dostosowane i wyposażone w specjalistyczne aplikacje. Wśród zintegrowanych opcji znajduje się dostęp do sieci szerokopasmowej 4G i moduł GPS. Ponadto użytkownik może wyposażyć tablet w port szeregowy Mini-Serial, sieci lokalnej LAN, moduł komunikacji bliskiego zasięgu NFC, czytnik SmartCard, kodów kreskowych 1D/2D oraz czytnik dalekiego zasięgu UHF RFID. Oprócz tego Toughpad dysponujeportami USB 3.0, Micro SD, MicroSIM. Mobilność urządzenia zapewniają moduły łączności bezprzewodowej, takie jak Gobi 5000 (dostęp do sieci 4G/LTE), Bluetooth 4.0 oraz Wireless LAN. Opcjonalnie dostępne jest także złącze antenowe, pozwalające na wzmocnienie odbioru sygnału.

Urządzenie będzie dostępne u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od lutego 2014 roku w cenie 7200 zł netto.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ