Panasonic będzie produkował własne stacje dokujące

0

Panasonic Computer Products Europe utworzył jednostkę Global Docking Solutions (GDS), która zajmie się tworzeniem wyspecjalizowanych urządzeń dokujących. Będą one projektowane z myślą o profesjonalnych użytkownikach wzmocnionych tabletów i notebooków z serii Toughbook i Toughpad. Pierwszym wyprodukowanym urządzeniem, który niebawem pojawi się na rynku jest pojazdowa stacja dokująca do najnowszego hybrydowego modelu Toughbook CF-20.
GDS tworzy zespół specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w integracji rozwiązań dokujących ze wszelkiego rodzaju pojazdami. Będą oni projektować, rozwijać i certyfikować wyspecjalizowane produkty dokujące marki Panasonic. To oznacza, że wszystkie stacje dokujące będą trafiały na rynek w tym samym momencie co dedykowane im komputery Toughbook i Toughpad.
Pierwsze rozwiązanie, które zostało zaprojektowane przez nowy zespół GDS to stacja dokująca do nowego w pełni wzmocnionego urządzenia Panasonic Toughbook CF-20 z odłączaną klawiaturą. Model ten oferuje możliwość pracy w sześciu trybach. Oprócz tego swoją wszechstronność zawdzięcza właśnie stacji dokującej, która pozwala w pełni korzystać z jego funkcjonalności podczas jazdy. W efekcie Toughbook znajdzie zastosowanie zarówno wśród techników z branży telekomunikacyjnej, w sektorze lotniczym, jak też w służbach obronnych i ratunkowych.

Panasonic stacje dokujące
Model CF-20 będzie pierwszym urządzeniem w ofercie Panasonic, który zostanie wprowadzony do sprzedaży jednocześnie z opcjonalną stacją dokującą. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli go od razu zamontować w pojeździe.
Panasonic stacje dokujące
Stacja wykonana z poliwęglanu ABS i aluminium charakteryzuje się wyjątkową trwałością i niewielką wagą. Zapewnia replikację portów i opcjonalną antenę samochodową ze złączem TNC, która gwarantuje pełną funkcjonalność urządzenia oraz wzmocnioną łączność. Uniwersalny system mocowania stacji został tak zaprojektowany, by umożliwić wiele opcji montażu. Obejmuje on płytę montażową w standardzie VESA
o rozstawie mocowania 75 mm, a opcjonalnie może być ona dopasowana do indywidualnych wymagań użytkownika. Ponadto system jest wyposażony w pomocniczą dźwignię blokującą, która zabezpiecza urządzenie zarówno w trybie uśpionym, jak i w trybie konwersji, co daje możliwość bezpiecznej pracy
i dostępu do danych związanych z wydanymi zleceniami oraz przesyłanych przez system GPS. Z kolei
w przypadku opuszczania pojazdu istnieje możliwość odłączenia tabletu od stacji bazowej, nawet gdy urządzenie jest zadokowane i zablokowane w trybie clamshell.
Stacja wyposażona została w wytrzymałe, samooczyszczające się złącze dokowania testowane przez co najmniej 30 000 cykli w długim okresie użytkowania. Ponadto spełnia wszelkie światowe standardy, w tym wymagania MIL-STD-810G. Przeszła także test uderzeniowy UNECE Reg 17 (odpowiednik SAE J1455 UE).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ