Nowy moduł wejścia-wyjścia USB dla przełącznika konsolowego SLC 8000 od Lantronix

0

Firma Lantronix wprowadziła do sprzedaży moduł wejścia-wyjścia USB dla Lantronix SLC 8000 – pierwszego modułowego przełącznika konsolowego. Nowy moduł wejścia-wyjścia USB umożliwia łatwe korzystanie z różnych kombinacji interfejsów (m.in. RS-232 i USB), zapewniając bezpieczne zarządzanie typu out-of-band.

SLC 8000 od Lantronix

Lantronix SLC 8000 to rozwiązanie oferujące menedżerom IT nowoczesne funkcje zarządzania krytyczną infrastrukturą. Niedawno firma Lantronix ogłosiła także wprowadzenie nowej wersji firmware’u (7.2.0.0) zgodnej z FIPS 140-2. FIPS 140-2 to standard bezpieczeństwa dla systemów IT, obowiązujący w USA i Kanadzie dla aplikacji rządowych i wojskowych korzystających z zabezpieczeń kryptograficznych. Szyfrowanie doskonale nadaje się także do aplikacji w finansach, służbie zdrowia i innych dziedzinach komercyjnych wymagających skutecznej ochrony prywatności.

Zaawansowany, modułowy przełącznik konsolowy Lantronix SLC 8000 oferuje funkcje zarządzania typu out-of-band, które umożliwiają pracownikom IT centralne zarządzanie i monitorowanie sprzętu IT oraz rozwiązywanie problemów lokalnie lub z dowolnego miejsca w sieci. Opcjonalny modem dial-up lub bramka komórkowa zapewniają dostęp typu out-of-band w przypadku awarii sieci, co skraca czas przestoju i umożliwia szybkie rozwiązanie pojawiających się problemów. Modułowa konstrukcja przełącznika SLC 8000 gwarantuje jego skalowalność i możliwość prostego dodawania lub wymieniania modułów w miarę potrzeb. W ten sposób użytkownicy mogą zmniejszyć koszty TCO, a także tworzyć własne kombinacje interfejsów konsoli szeregowych.

Oprócz tego przełącznik konsolowy SLC 8000:

  • eliminuje potrzebę interwencji na miejscu i korzystania z usług firmowych instalatorów, zmniejszając koszty operacyjne i zagrożenia bezpieczeństwa;
  • gwarantuje wielowarstwowy dostęp typu out-of-band, m.in. za pomocą technologii komórkowej, dial-up, Ethernet i Wi-Fi;
  • równoważy wydatki CAPEX i OPEX;
  • pozwala na tworzenie własnych konfiguracji modułów z portami USB i RS-232 (RJ45);
  • ogranicza plątaninę kabli dzięki konfigurowalnym pinom portów;
  • chroni interfejsy zarządzania przy pomocy uwierzytelniania i zabezpieczeń zgodnych ze standardem FIPS 140-2;
  • upraszcza wdrożenia dzięki możliwości szybkiej rozbudowy i personalizacji;
  • usprawnia przeprowadzanie testów jako agregator DUT;
  • umożliwia płynną integrację z oprogramowaniem do centralnego zarządzania Lantronix vSLM™.

Darmowa wersja 30-dniowa SLC 8000

Lantronix oferuje darmowe testowanie przełącznika SLC 8000 lub innych wybranych produktów przez 30 dni, bez żadnych zobowiązań. W tym celu należy skontaktować się z dystrybutorem. Specjaliści IT mogą także wypróbować przełącznik SLC 8000 korzystając z darmowego, w pełni funkcjonalnego demo online. Wszelkie pytania na temat produktu lub darmowej wersji próbnej należy kierować na adres k.krawczyk@alstor.com.pl.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ