Nowe płyty główne Industrial PC w ofercie ASUS

0

Firma ASUS zapowiedziała rozszerzenie oferty przemysłowych płyt głównych w 2013 roku m.in. o nowe modele w formacie EPIC. Firma wzmacnia tym samym swoją pozycję na rynku komputerów przemysłowych, który bardzo szybko się rozwija. W ofercie ASUS Polska jest już dostępnych 5 modeli z segmentu Industrial PC.

Płyty główne dla komputerów przemysłowych (IPC) firmy ASUS wyposażone są w funkcje umożliwiające klientom dostosowywanie sprzętu do ich indywidualnych potrzeb. Wszystkie nowe modele będą zgodne ze standardami jakości i niezawodności opracowanymi przez firmę ASUS. Zanim zostaną wprowadzone do oferty przejdą restrykcyjne testy.

Zaawansowane technologie w parze z elastycznością

Dotychczas płyty główne IPC firmy ASUS produkowane były głównie w rozmiarach mini ITX i micro ATX. Rzadziej były to modele ATX i EPIC (Embedded Platform for Industrial Computing). Zgodnie z nową strategią rozwijając segment płyt IPC firma skupi się najbardziej na tym ostatnim formacie.
Pod koniec ubiegłego roku firma ASUS wprowadziła do oferty siedem modeli przemysłowych płyt głównych Industrial PC: LID25A, LIH61A, LIB75A, LMH61A, LMB75A, LAH61A, oraz LEN26A. Pierwsze pięć jest już dostępnych w Polsce. Wszystkie wyróżniają się otwartą konstrukcją i możliwością wprowadzania rozszerzeń, dzięki czemu zapewniają elastyczność niezbędną w wyspecjalizowanych zastosowaniach przemysłowych.
Na przykład model ASUS LMH61A obsługuje do 13 modułów COM (computer-on-module), co pozwala na znaczne zwiększenie wydajności i funkcjonalności. Z kolei w modelu LEN26A zastosowano procesor Intel oraz moduł graficzny AMD i umieszczono je po tej samej stronie płyty głównej. Te rozwiązania pozwoliły na znaczne zwiększenie wydajności cieplnej, zachowanie płaskiej konstrukcji i zapewnienie lepszej wydajności grafiki w porównaniu z płytami głównymi IPC wyposażonymi jedynie w procesor – wyjaśnia Tomasz Podgórski, Business Development Manager, ASUS Polska.

Partnerstwo umożliwiające rozwój segmentu IPC

Firma ASUS zwiększa możliwości zastosowań swoich płyt głównych dzięki stałej współpracy z partnerami technologicznymi jak np. faytech ltd. – producentem komputerów z ekranami dotykowymi. Dzięki tej współpracy ASUS opracowuje płyty główne IPC wykorzystujące technologię ekranów dotykowych.
Arne Weber, Dyrektor Generalny firmy faytech ltd., mówi że biorąc pod uwagę możliwości płyt głównych firmy ASUS, przewiduje pojawienie się w 2013 roku komputerów przemysłowych opartych właśnie na płytach tego producenta.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ