Monitor 4K UHD – nowość od EIZO

0

EIZO wprowadza do sprzedaży ColorEdge CG248-4K, monitor o przekątnej 23,8” i natywnej rozdzielczości UHD 4K (3840 x 2160), przeznaczony dla profesjonalistów pracujących na obrazach w wysokiej rozdzielczości (np. w fotografii, druku i edycji wideo).

CG248-4K ma najwyższą gęstość pikseli spośród wszystkich monitorów z rodziny ColorEdge –185 ppi, co pozwala wyraźnie zobaczyć najdrobniejsze szczegóły obrazu 4K oraz reprodukować znaki alfanumeryczne i kontury z niezwykłą ostrością.
ColorEdge CG248-4K ma wbudowany czujnik do automatycznej kalibracji. EIZO oferuje dwa dedykowane programy do kalibracji, ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX. Pozwalają one użytkownikom ustawić docelowe wartości dla jasności, krzywej gamma i punktu bieli, a także stworzyć profil ICC. Oprogramowanie ColorNavigator 6 znajduje się w zestawie z monitorem i jest przeznaczone dla indywidualnych użytkowników potrzebujących dodatkowych funkcji, np. możliwości ręcznego dopasowania właściwości skalibrowanego monitora.

Zarządzanie kolorem dla monitora CG248-4K i innych, wybranych modeli z rodziny ColorEdge w danej sieci jest możliwe dzięki oprogramowaniu ColorNavigator Network. To bezpieczne rozwiązanie oferuje usługi hostingowe w chmurze i pozwala administratorom przeprowadzać kontrolę jakości na wszystkich klienckich monitorach ColorEdge z zainstalowanym programem ColorNavigator NX. ColorNavigator NX (do pobrania za darmo na stronie ww.eizoglobal.com) jest przeznaczony dla organizacji, które chcą scentralizować kontrolę jakości swoich monitorów.
ColorEdge CG248-4K

ColorEdge CG248-4K wyposażono w panel LCD z technologią IPS (in-plane switching), podświetleniem LED i szeroką gamą kolorów, która odtwarza 99% przestrzeni barw Adobe RGB. CG248-4K odtwarza także 100% przestrzeni kolorów Rec. 709, EBU i SMPTE-C, 77% przestrzeni kolorów Rec. 2020 i 93% przestrzeni kolorów DCI, używanej w postprodukcji. Pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ