Ellipse PRO – energooszczędna seria UPS Eaton

0

Eaton wprowadza na rynek nowe, energooszczędne zasilacze UPS z serii Ellipse PRO, które zabezpieczają stacje robocze dla wymagających aplikacji.

Eaton wprowadza na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki ( EMEA) nowe, wydajne energetycznie, kompaktowe zasilacze UPS z serii Ellipse PRO. Nowe urządzenia, specjalnie zaprojektowane w celu zabezpieczania stacji roboczych i małych serwerów obsługujących wymagające aplikacje, są wyposażone w gniazda zasilania EcoControl, które zapewniają 20% oszczędność energii. Nowe jednostki posiadają duży ekran LCD, który zapewnia użytkownikom pewność bezpiecznej pracy oraz funkcję ASR w pełni zgodną ze standardem IEC 616431-1. Urządzenia są oferowane w standardzie z trzyletnią gwarancją.

Seria zasilaczy UPS Ellipse PRO jest dostępna w czterech wersjach: 650 VA, 850 VA, 1200 VA oraz 1600 VA. Wykorzystują one topologię line-interactive wraz ze wzmacniaczem/tłumikiem AVR, który zapewnia stałe napięcie na wyjściu – w zakresie wahań napięcia wejściowego od 150 V do 285 V. Zintegrowana, automatyczna ochrona przeciwprzepięciowa zapewnia całkowitą ochronę przed skutkami przepięć. Zasilacze serii Ellipse PRO, oprócz ochrony linii zasilających, w pełni zabezpieczają przed skutkami przepięć również linie komunikacyjne obejmujące połączenia szerokopasmowe i Ethernet. Dostępne są ponadto opcjonalne zestawy umożliwiające montaż na ścianie bądź w szafach rack.

Wszystkie wersje posiadają funkcjonalność oszczędzająca energię EcoControl, która automatycznie wyłącza urządzenia peryferyjne, takie jak drukarki i zewnętrzne dyski twarde w przypadku, gdy zasilanie nadrzędnego urządzenia jest odłączone. Eaton szacuje, że w przypadku jednostek 650 VA i 850 VA przynosi to oszczędność energii rzędu 15%, natomiast dla wersji 1200 VA i 1600 VA oszczędność sięga do 20%.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ