EIZO zademonstrowało 2 pierwsze modele biurowe z ultracienkimi ramkami

0

Modele FlexScan EV2455 i FlexScan EV2450 z matrycami IPS przeznaczone są do zastosowań biurowych. Łączą znane z wcześniejszych modeli funkcje EcoCiewi całkiem nowy, nowoczesny design z wyjątkowo cienkimi ramkami pozwalającymi na wygodne tworzenie konfiguracji wielomonitorowych.

Ramki boczne i górna mają zaledwie 1 mm szerokości (dodatkowo przy krawędziach widoczne są obwódki 5.2 mm w przypadku FlexScan EV2455 i 4.3 mm w przypadku FlexScan EV2450), a głębokość obu monitorów to zaledwie 47.9 mm. Dzięki temu nowe modele nie tylko zyskały ciekawy wygląd, ale również zajmują mniej miejsca na biurku, a co najważniejsze, w przypadku konfiguracji wielomonitorowych zmniejszony zostaje zakres ruchu gałek ocznych pomiędzy ekranami, który może powodować zmęczenie.
Jak wszystkie modele z linii EIZOEcoView, nowe monitory mają 5-letnią gwarancję. Stanowi to istotny argument dla środowisk korporacyjnych, w których przy wyborze sprzętu zawsze brane są pod uwagę koszty TCO i obsługi serwisowej. W Polsce dystrybutor EIZO, firma Alstor, oferuje dodatkowo rozszerzoną usługę serwisową o nazwie EIZO Exclusive Service. Jest ona realizowana w trybie door-to-door.
FlexScan EV2455 ma ekran o przekątnej 24.1″ z naturalną rozdzielczością 1920 x 1200, natomiast FlexScan EV2450 ma przekątną ekranu23.8″ i rozdzielczość1920 x 1080.Obydwa monitory mają podświetlane diodami LED panele IPS (in-planeswitching) z szerokim kątem widzenia (178°), które minimalizują zmiany kolorów i kontrastu przy patrzeniu na ekran pod kątem. Typowa jasność FlexScan EV2455 to 300 cd/m2, a dla EV2450 –250 cd/m2. Współczynnik kontrastu w obydwu przypadkach to 1000:1. Obydwa modele wyposażone są w 4 wejścia sygnałowe: DisplayPort, HDMI, DVI-Di D-Sub mini 15-pin, dzięki czemu znajdą zastosowanie w różnego rodzaju konfiguracjach.
Nowe monitory mają ergonomiczne stopki pozwalające na regulację wysokości ekranu w zakresie 140 mm, pochylenie o 40° (5° do dołu, 35° do góry) oraz obrót w płaszczyźnie pionowej o 344°. Możliwa jest również praca w trybie portretowym. Co ciekawe, w zależności od potrzeb ekran można obrócić w kierunku zgodnym lub przeciwnym do ruchu wskazówek zegara..
Metody regulacji jasności dostępnych na rynku monitorów z podświetleniem LED mogą prowadzić do migotania obrazu, zauważanego przez niektórych użytkowników i powodującego zmęczenie oczu. EIZO w swoich monitorach stosuje hybrydowe rozwiązanie, które sprawia, że migotanie jest nieodczuwalne nawet przy niskim poziomie jasności, bez efektów ubocznych takich jak gorsza stabilność kolorów. Przeprowadzone przez EIZO testy porównawcze wykazały, że modele FlexScan EV2455 i EV2450 przejawiają średnio o 74% mniej migotania niż monitory z podświetleniem LED innych producentów. Co więcej, jasność można ustawić na poziomie 1 cd/m2, czyli mniej niż 1% wartości maksymalnej, co jest bardzo przydatne w zaciemnionych pomieszczeniach (więcej informacji na ten temat znaleźć można na naszej stronie).
EIZO wykorzystuje autorską technologię EcoView, aby zredukować typowe zużycie energii do 13W w przypadku modelu EV2455 i 12W w przypadku EV2450. EcoViewOptimizer 2 oszczędza energię redukując jasność podświetlenia i zwiększając wzmocnienie tylko w ciemnych partiach obrazu, gdzie redukcja jasności jest prawie niedostrzegalna. Z kolei funkcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje jasność ekranu do zmian warunków oświetleniowych w pomieszczeniu, dzięki czemu ograniczone zostaje nie tylko zużycie energii, ale również zmęczenie wzroku.
Czujnik obecności EcoViewSense 2 wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od biurka i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, a z chwilą powrotu użytkownika ponownie go włącza. W odróżnieniu od poprzedniej wersji czujnik opiera się nie tylko na ruchu, ale również wykrywa ciepłotę ciała użytkownika, co zwiększa efektywność działania tej funkcji.
Dwa opracowane przez EIZO programy ,ScreenManager Pro i EIZO Monitor Configuration, ułatwiają regulację parametrów wyświetlania. ScreenManager Pro pozwala użytkownikom regulować kolory i ustawienia EcoViewza pomocą myszy i klawiatury zamiast przy użyciu menu OSD. Umożliwia również dopasowanie obrazu wszystkich monitorów z serii FlexScan podłączonych do jednego komputera.
EIZO Monitor Configurator służy administratorom sieci do regulacji ustawień wszystkich monitorów z serii FlexScan EV, wykorzystując do tego celu złącze USB. Ustawienia jednego monitora mogą być zastosowane w innych.
Monitory mają pięć zdefiniowanych trybów pracy– sRGB, Movie, Paper oraz dwa tryby, których parametry użytkownik może ustawić samodzielnie. W trybie Paper redukowana jest ilość emitowanego przez monitor niebieskiego światła, co ma zapobiec nadmiernemu obciążeniu wzroku.
Inne cechy: koncentrator USB 3.0 z jednym portem upstreami dwoma portami downstream, wbudowane głośniki1W oraz gniazdo słuchawkowe, zerowy pobór mocy przy wyłączeniu głównego przełącznika, układ overdrive skracający reakcję do 5 ms (półtony), gwarantujący płynne wyświetlanie dynamicznych obrazów, zgodność z normami Energy Star 6.0 iTCO Certified Displays 6.0, modele dostępne w wersji czarnej i szarej.

FlexScan EV2455 i EV2450 pojawią się na polskim rynku wczesną jesienią. Niestety jeszcze nie są znane ich ceny.Więcej informacji o produktach EIZO znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

FlexScan EV2450

FlexScan EV2455

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ