AMD zapowiada nowe procesory dla serwerów

0

Firma AMD ujawniła szczegóły dotyczące swojej oferty procesorów przeznaczonych do serwerów na rok 2014, zawierające procesory APU oraz procesory z dwoma i czterema gniazdami. Ujawniono także szczegóły na temat pierwszych w historii procesorów serwerowych opartych na architekturze ARM.

Seattle

“Seattle” będzie jedynym w branży 64-bitowym procesorem serwerowym zbudowanym w oparciu o architekturę ARM na układzie SoC. Będzie posiadał 8 – i 16-rdzeni ARM Cortex-A57 które pracować będą z częstotliwością 2 GHz lub większą. Procesor “Seattle” ma do zaoferowania 2-4 razy większą wydajność od zapowiedzianego niedawno procesora AMD Opteron Serii-X. Będzie to pierwszy procesor firmy AMD z zaimplementowaną zaawansowaną technologią Freedom, przeznaczoną systemów obliczeniowych o dużej gęstości umieszczanych bezpośrednio na chipie. Firma AMD planuje udostępnić próbki “Seattle” w pierwszym kwartale 2014 roku a ich masową produkcję uruchomić w drugiej połowie roku.

Berlin

“Berlin” jest procesorem wykonanym w architekturze x86, który dostępny będzie zarówno jako tradycyjny procesor i procesor APU. Procesor posiada cztery rdzenie nowej generacji i oferuje prawie 8 razy większą liczbę gigaflopsów na wat w porównaniu do obecnego procesora AMD Opteron 6386SE. Będzie to pierwszy procesor serwerowy APU zbudowany w oparciu o architekturę AMD HSA (Heterogeneous System Architecture), która umożliwia równomierny dostęp do pamięci dla procesora i karty graficznej. “Berlin” będzie oferować spore możliwości obliczeniowe w przeliczeniu na wat, które umożliwią dużą gęstość szaf serwerowych. Oczekuje się, że będzie on dostępny w pierwszej połowie 2014 roku.

Warszawa

“Warszawa” jest procesorem przeznaczonym dla serwerów w przedsiębiorstwach mającym zoptymalizowane całkowite koszty posiadania dla serwerów o dwóch i czterech gniazdach. Zaprojektowany do biznesowych zastosowań, będzie oferował lepszą wydajność w przeliczeniu na wat, która zapewni zmniejszenie kosztów posiadania serwerów zbudowanych w oparciu o procesory “Warszawa”, jednocześnie umożliwiając bezproblemową komunikację z procesorami AMD Opteron Serii 6300 . Jest to w pełni kompatybilne gniazdo procesora z identycznymi certyfikatami oprogramowania, co czyni go idealnym dla platformy AMD Open 3.0 Server. Procesor „Warszawa” ma być dostępny w pierwszym kwartale 2014 roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ