Trendy: wirtualizacja i współpraca

0

Jak zmieni się infrastruktura IT w ciągu najbliższych pięciu lat? Według badania Cisco najważniejszą inicjatywą w zakresie ekologicznych aspektów sieci będzie kwestia sprawności energetycznej centrów przetwarzania danych. Firmy coraz częściej wdrażają rozwiązania wirtualne, by zmniejszyć zużycie energii, zaoszczędzić miejsce i obniżyć koszty.

W ramach świętowania 25. rocznicy istnienia (i ponad 15 lat przyznawania certyfikatu CCIE – Cisco Certified Internetwork Expert) firma Cisco zleciła przeprowadzenie badania mającego na celu poznanie perspektyw sieciowych rozwiązań informatycznych. Badanie zrealizowane przez analityków z firmy Illuminas wykazało, że do najważniejszych innowacyjnych trendów należy wirtualizacja, zarządzanie zabezpieczeniami i ryzykiem, ujednolicona komunikacja, technologia wideo oraz współpraca w czasie rzeczywistym.

W badaniu wzięło udział łącznie 970 posiadaczy certyfikatu CCIE z 79 krajów, którzy pracują zarówno w firmach z listy Fortune 500, jak i małych lub średnich przedsiębiorstwach z najróżniejszych branż.

Rosnąca popularność wirtualizacji

  • Ponad dwie trzecie ankietowanych stwierdziło, że w ciągu następnych pięciu lat najważniejszą inwestycją sieciową będzie wirtualizacja, ponieważ dyrektorom ds. IT w bardzo zależy na obniżaniu kosztów infrastruktury informatycznej.
  • Firmy coraz częściej wdrażają rozwiązania wirtualne, by zmniejszyć zużycie energii, zaoszczędzić miejsce i obniżyć koszty.
  • Według ankietowanych najważniejszą inicjatywą w zakresie ekologicznych aspektów sieci w ciągu najbliższych pięciu lat będzie kwestia sprawności energetycznej centrów przetwarzania danych.

Ujednolicona komunikacja i technologia wideo

  • Jak twierdzi 47% ankietowanych, ujednolicona komunikacja doprowadzi do zwiększenia współpracy wśród pracowników przedsiębiorstw. 30% badanych przewiduje, że spełnienie potrzeb pracowników na świecie, którzy działają w znacznym stopniu w oparciu o współpracę, będzie należało do najważniejszych zadań dyrektorów ds. IT na najbliższe pięć lat.
  • Rozwiązania umożliwiające współpracę i konferencje internetowe będą odgrywać kluczową rolę, ponieważ przedsiębiorstwa chcą sprostać złożoności niezwykle mobilnego, opartego na współpracy globalnego środowiska biznesowego.
  • 52% respondentów uważa, że rozwiązania wideo umożliwiające współpracę w czasie rzeczywistym, takie jak Cisco TelePresence, będą jedną z najważniejszych ekologicznych inicjatyw wpływających na sieci i inżynierów sieciowych.
  • 25% ankietowanych stwierdziło, że wideo będzie należało do głównych trendów sieciowych w ciągu najbliższych pięciu lat.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ