Przenośna serwerownia IBM w Polsce

0

IBM zaprezentował po raz pierwszy w Polsce przenośne modułowe centrum przetwarzania danych (Portable Modular DC – PMDC). PMDC charakteryzuje się wysoką gęstością mocy obliczeniowej, wysoką efektywnością energetyczną, jak również krótkim czasem instalacji w dowolnym miejscu.

Wiele firm, które stają dziś przed problemem rosnącej liczby serwerów w istniejących ośrodkach przetwarzania danych, musi spełnić odpowiednie wymagania stawiane przed ich środowiskiem informatycznym, a większość eksploatowanych obecnie centrów przetwarzania danych nie jest przystosowana do instalacji systemów IT o dużej gęstości mocy. W kontekście globalizacji rynku firmy coraz częściej dostrzegają również konieczność posiadania ekonomicznych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych o wysokim stopniu upakowania sprzętu, który można szybko i łatwo zainstalować.

Takie przenośne modułowe centrum przetwarzania danych wchodzi w skład rozwiązań IBM Data Center Family, które obejmują kompleksowe usługi oceny, projektowania, budowania i relokacji, dostosowane do potrzeb klienta. Nowa usługa budowy przenośnego modułowego Data Center umożliwia wdrożenie niezależnego od dostawcy środowiska komputerowego o dużej gęstości mocy, zainstalowanego w szafach rackowych – usługa jest realizowana na bazie konstrukcji modułowej. PMDC to kompletna infrastruktura centrum danych, w tym generator wody lodowej, UPS, baterie, systemy przeciwpożarowe, zdalny monitoring.

Nowa oferta IBM eliminuje konieczność dodatkowej konfiguracji po zainstalowaniu, umożliwiając w ten sposób krótki czas dostawy działającego PMDC (wdrożenie zajmuje od 12 do 14 tygodni). Dzięki modułowej konstrukcji IBM gwarantuje szybki montaż tego rozwiązania bez konieczności prowadzenia prac budowlanych lub adaptacyjnych. W ten sposób IBM PMDC może być wykorzystane w zamiejscowej lub tymczasowej lokalizacji klienta.

Konstrukcja umożliwia montowanie w szafach serwerowych urządzeń pochodzących od różnych producentów, w kontenerze utrzymującym zadane parametry środowiskowe (temperatura, wilgotność powietrza). PMDC wyposażono w systemy wykrywania i gaszenia ognia oraz ochrony przed wpływem fal elektromagnetycznych (EMI) i fal o częstotliwościach radiowych (RFI).

PMDC jest dostępne w różnych rozmiarach i może być konfigurowane stosownie do potrzeb klienta. Moduły PMDC można łączyć w kilka dla uzyskania większej powierzchni DC.

Pozostałe rozwiązania z rodziny IBM Data Center:

  • SMDC (Scalable Modular Data Center) – skalowalne, modułowe data center dla obiektów od 50 do 250 m2
  • EMDC (Enterprise Modular DC) – przemysłowe, modułowe data center dla obiektów od 500 m2 w górę
  • HDZ (High Density Zone) – strefa wysokiej gęstości mocy w istniejącym data center
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ