Nowe zasilacze od APC

0

APC by Schneider Electric wprowadził na rynek nowe typy zasilaczy Smart-UPS, przeznaczone do pracy w serwerowniach i szafach sieciowych. Nowe produkty obejmują dwie serie: SMT – modele wolnostojące oraz SMX – o wydłużonym czasie podtrzymania, z możliwością instalacji w biurze lub w szafie. Obie serie przynoszą kilka interesujących nowości.

Nowe modele oferują możliwość pracy w energooszczędnym „trybie zielonym”, osiągając wydajność na poziomie ponad 97%, co daje większą oszczędność energii zasilania i chłodzenia w porównaniu z zasilaczami UPS typu line-interactive. Działanie systemu polega na odłączeniu zasilania we wszystkich nieużywanych komponentach, przy czym w przypadku zaniku lub niestabilności zasilania urządzenie błyskawicznie wraca do standardowego trybu pracy. SMT i SMX mają także wbudowane mierniki zasilania oraz wydajności zapewniające monitorowanie zużycia energii elektrycznej.

Drugą nowością jest interfejs LCD wbudowany w urządzenie, z możliwością dostosowania za jego pomocą konfiguracji, wyświetlający dokładny stan zasilania, informacje diagnostyczne, testy oraz dzienniki aktywności. Zarządzanie jest możliwe także przez oprogramowanie UPS. Ważną funkcją jest informacja o zalecanej dacie wymiany akumulatora, która nie wprowadza konkretnej daty wymiany (np. trzy lata od uruchomienia urządzenia), lecz analizuje warunki pracy urządzenia i na tej podstawie oblicza czas eksploatacji akumulatora, powiadamiając z wyprzedzeniem o zalecanej wymianie. Wymaga to jednak stosowania przeznaczonych dla tego typu zasilacza akumulatorów z wbudowanymi czujnikami.

Modele o przedłużonym czasie podtrzymania pozwalają podłączyć zestaw inteligentnych, zewnętrznych baterii, które się automatycznie uaktywnią, gdy wykryte zostanie zwiększone zapotrzebowanie na energię. Seria SMX zapewnia możliwość podłączenia pięciu zewnętrznych zestawów baterii do urządzeń o mocy do 1500 VA oraz dziesięciu zestawów do urządzeń o mocy 2000 VA lub większej, umożliwiając znaczące wydłużenie czasu pracy.

Nowe modele w standardzie zawierają stosowane już wcześniej rozwiązania APC, tj. monitorowanie i diagnozowanie zgodne z wieloma systemami operacyjnymi oraz platformami do zarządzania siecią. Oprogramowanie (i użyte w urządzeniach funkcje) umożliwia administratorom IT sekwencyjne uruchamianie/wyłączanie, odciążanie systemu przez odłączenie mniej istotnych elementów oraz wyłączanie i programowanie opóźnień dla grup gniazd zasilających, co umożliwia szybką reakcję i ponowne uruchomienie jednego lub wielu urządzeń niezależnie od zasilacza UPS.

Jacek Wownysz

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ