Liebert PDX – chłodzenie centrów danych małych i średnich firm

0

Firma Emerson Network Power wprowadza na rynek Liebert PDX – jednostki do chłodzenia centrów danych przeznaczonej dla małych i średnich firm.

System Liebert PDX zapewnia wydajność energetyczną oraz obsługę technologii pośredniego i bezpośredniego freecoolingu wsparte przez system bezpośredniego odparowania, by zapewnić wydajność pracy i możliwość regulacji przepływu powietrza.

System Liebert PDX, w skład którego wchodzi system freecoolingu powietrzem (bezpośredni) oraz system freecoolingu wodą (pośredni), można zainstalować w różnego typu środowiskach centrów danych, a dostępny zakres mocy wynosi od 30 kW do 500 kW i więcej. System pozwala obejść ograniczenia związane z technologią chłodzenia opartą na bezpośrednim odparowaniu (DX) dzięki możliwości pracy w temperaturze powietrza powrotnego do 38 stopni Celsjusza i przy poborze energii mniejszym nawet o 30 procent w przypadku instalacji w centrum danych.

System sterowania iCOM koordynuje pracę jednostki znajdującej się wewnątrz budynku i skraplaczy mikrokanałowych Liebert MC na zewnątrz. Jednostki chłodzące Liebert PDX są również wyposażone w system zdalnej diagnostyki LIFE. Takie rozwiązanie umożliwia konserwację urządzeń z wyprzedzeniem, a także skraca czas przestoju oraz pozwala w dużym stopniu planować zużycie energii i zarządzać nim.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ