Liderzy technologii GreenEvo

0

Aż 13 polskich najbardziej konkurencyjnych technologii proekologicznych zostało liderami programu Ministerstwa Środowiska GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Wyróżnione w projekcie GreenEvo wschodzące gwiazdy są według Ministerstwa Środowiska na najlepszej drodze do międzynarodowego sukcesu w walce o rynek innowacyjnych zielonych technologii.

Kapituła projektu GreenEvo, złożona z ekspertów w dziedzinie środowiska, finansowania i innowacyjnych technologii, wyłoniła grupę najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych polskich technologii prośrodowiskowych. Proponowane przez polskie firmy rozwiązania obejmują m.in. takie dziedziny, jak niskoemisyjne i czyste technologie węglowe, rozwiązania energooszczędne, odnawialne źródła energii, technologie wodno-ściekowe oraz technologie wspierające gospodarkę odpadami.

Miano lidera technologii GreenEvo zyskało 13 firm biorących udział w programie. Są to: Asket Roman Długi, Biogradex Holding, Ecotech Polska, Energoinstal, Lediko Walendowski i Wilanowski, Marbet-Wil, Neoon, Petroster, PP-Eko, Promar, Sunex, Watt oraz Wofil Robert Muszański.

Wymienione firmy od jesieni br. będą brały udział w międzynarodowej promocji projektu GreenEvo. Wraz z pierwszymi w Polsce merytorycznymi raportami na temat rynku zielonych technologii poprzez przedstawicielstwa Polski za granicą trafią do wszystkich placówek gospodarczych w regionach świata strategicznych z punktu widzenia szans na eksport zielonych technologii.

– Dla Ministerstwa Środowiska jednym z najważniejszych celów jest promowanie innowacyjnych rozwiązań, które w realny sposób przyczyniają się do bardziej efektywnego korzystania z zasobów naturalnych oraz obniżenia zużycia energii i emisji zanieczyszczeń, a co za tym idzie znacząco przyczyniają się do poprawy stanu środowiska i jakości naszego życia. Polskie rozwiązania nie tylko spełniają te wymagania, ale są też niezwykle konkurencyjne zarówno pod względem ceny, jak i kosztów eksploatacji, co daje im dodatkową przewagę – mówi minister środowiska prof. Andrzej Kraszewski.

W ramach programu GreenEvo zostanie opublikowanych pięć raportów:

  • Analiza rynków zagranicznych pod względem obszarów technologii GreenEvo
  • Analiza rynków zagranicznych pod względem możliwości promocyjnych
  • Analiza potencjału technologii środowiskowych w Polsce
  • Narzędzia, instrumenty wsparcia dla przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych
  • Analiza instrumentów wsparcia dla przedsiębiorstw na rynku polskim

W zwycięskiej trzynastce znalazła się zakwalifikowana do programu w kategorii „Rozwiązania organizacyjne bądź software’owe sprzyjające oszczędności energii” firma Promar, która oferuje PROM@R Monitoring System (PMS) – system optymalizacji zużycia energii w budynku, łączący czujniki, sterowniki i oprogramowanie.

Druga z zakwalifikowanych w tej kategorii firma Darsoft.pl, oferująca oprogramowanie do ewidencjonowania odpadów i zużytego sprzętu, razem z pozostałymi 12 uczestnikami konkursu nadal pozostaje pod parasolem projektu i może liczyć na stały kontakt z ekspertami oraz wsparcie w dalszym rozwoju.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ