Inicjatywa CUD – walka ze zmianami klimatu

0

Organizacja The Climate Group i firma Cisco zawiązały porozumienie CUD Alliance, aby włączyć do programu CUD (Connected Urban Development) nowych partnerów z sektora publicznego i prywatnego na całym świecie.

Celem jest tworzenie zintegrowanych rozwiązań, które ułatwią miastom obniżenie poziomu emisji dwutlenku węgla poprzez inteligentne łączenie budynków (Connected Buildings) oraz odpowiednie zarządzanie transportem i energią.

W ciągu ostatnich trzech lat firma Cisco, w ramach zobowiązań wobec organizacji CGI (Clinton Global Initiative), zainwestowała w program CUD 15 mln USD. W efekcie opracowano siedem projektów pilotażowych.

  • Smart Transportation Pricing – wersja pilotażowa projektu obecnie realizowana w Seulu, polegająca na wdrażaniu systemu wyceny usług transportowych. Cel: przekonanie podróżnych do bardziej efektywnych zachowań.
  • Urban EcoMap – program opracowany wspólnie z miastem i hrabstwem San Francisco. Dostarcza informacje o sektorach emitujących najwięcej gazów cieplarnianych, takich jak transport, usługi komunalne i produkcja energii, aby ułatwić mieszkańcom podejmowanie działań zmniejszających zanieczyszczenie środowiska. Program w najbliższym czasie zostanie wdrożony również w Amsterdamie.
  • Personal Travel Assistant – usługa internetowa. „Wirtualny asystent” pomaga mieszkańcom Seulu i Amsterdamu wybrać trasę podróży, analizując czas, koszty i poziom emisji dwutlenku węgla.
  • Smart UrbanEnergy dla Szkół – program realizowany w partnerskiej współpracy Cisco z miastem Lizboną oraz portugalskim Ministerstwem Edukacji. W ciągu pierwszych kilku miesięcy w objętych nim miastach udało się zmniejszyć zużycie energii o 33,4%.
  • UrbanEnergy Management – celem programu realizowanego w Madrycie jest zidentyfikowanie sposobów generowania i zużywania energii oraz zarządzania nią. Budynek, w którym znajdują się 33 mieszkania został wyposażony w nowoczesne rozwiązania bio-klimatyzacyjne, które mogą pomóc obniżyć zużycie energii nawet o 75-85%.
  • Ośrodki Smart Work Center – program testowany w Almere i Amsterdamie. SWC to regionalna sieć Inteligentnych Centrów Pracy wyposażonych w systemy Cisco TelePresenceTM, które umożliwiają mieszkańcom pracę zdalną. Ich użytkownicy zaoszczędzili dotychczas średnio 66 min dziennie na dojazdach do pracy, przyczyniając się do obniżenia zużycia energii i emisji dwutlenku węgla.
  • The Connected Bus – wersja pilotażowa realizowana w mieście i hrabstwie San Francisco. Cel: wprowadzenie nowoczesnych technologii do transportu publicznego.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ