Statystyki świata cyberprzestępczego

0

Kaspersky Lab udostępnia dane statystyczne, które pokazują w czasie rzeczywistym obraz cyberświata i jego mieszkańców. Nowy portal – kaspersky-cyberstat.com – gromadzi informacje statystyczne z całego świata dotyczące aktywności użytkowników w sieci, wykorzystywanych przez nich urządzeń i zagrożeń, na jakie są narażeni.

Portal kładzie szczególny nacisk na cyberzagrożenia: jakie szkodliwe oprogramowanie jest obecnie najaktywniejsze i jaką szkodę może wyrządzić użytkownikom oraz ich urządzeniom. Prezentuje rankingi najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń online, listy państw najczęściej atakowanych w ciągu minionego miesiąca oraz liczbę różnych próbek szkodliwego oprogramowania, które zostały wykryte w bieżącym dniu.

Aby obraz był pełny, dane dotyczące cyberzagrożeń są uzupełniane informacjami statystycznymi dotyczącymi łącznej liczby użytkowników sieci na całym świecie, w tym użytkowników, którzy dopiero niedawno odkryli internet. Osoby odwiedzające ten nowy zasób będą mogły zobaczyć, ile e-maili wysłano w zeszłym roku na całym świecie, napisano postów na blogach lub tweetów w ciągu ostatnich 24 godzin, sprzedano nowych telefonów komórkowych, zhakowano stron itd.

Prezentowane w portalu dane statystyczne pochodzą częściowo z Kaspersky Security Network, częściowo natomiast z innych źródeł, w szczególności z internetowych serwisów statystycznych worldometers.info i realityclock.com. Informacje dotyczące nowych cyberzagrożeń są przetwarzane przez zlokalizowanych na całym świecie analityków antywirusowych Kaspersky Lab.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ