Spam w styczniu 2014r.

0

Analitycy z Kaspersky Lab podsumowali badania ewolucji spamu w styczniu 2014 r. Tradycyjnie dla początku roku można było zaobserwować spadek udziału spamu w ruchu e-mail, jednak niechciane wiadomości ciągle stanowią poważne zagrożenie.

Na szczycie rankingu państw o największej liczbie szkodliwych programów wykrytych w wiadomościach e-mail znalazły się Stany Zjednoczone (+3,5 punktu procentowego, 16%), które zepchnęły Wielką Brytanię na drugie miejsce (-3,41 punktu procentowego, 10%). Na trzecim miejscu utrzymały się Niemcy (-0,39 punktu procentowego, 10%). Stany Zjednoczone odebrały Chinom tytuł największego spamera (21,9%). Udział Chin (16%) zmniejszył się o 7 punktów procentowych, przez co państwo to utrzymało się na drugim miejscu. Korea Południowa po raz kolejny znalazła się na trzeciej pozycji.

Udział spamu w globalnym ruchu e-mail zmniejszył się o 7,6 punktu procentowego i w styczniu wynosił średnio 65,7%. Spadek odsetka niechcianych wiadomości spowodowany był zastojem w aktywności spamerów, tradycyjnie obserwowanym na początku roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ