Sony przedstawia drugą generację Optical Disc Archive

0

ODA jest nietypowym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia archiwizację i backup danych na nośnikach optycznych – płytach zbliżonych do technologii DVD/Blue-Ray.  W obecnie wprowadzanej wersji pojawią nowe, pojemne (do 3,3 TB) nośniki optyczne będące owocem współpracy firm Sony i Panasonic.

Najnowszy nośnik, debiutujący na rynku w nowej, obniżonej cenie, podwaja dotychczasową pojemność kaset do 3,3 TB. Maksymalny okres jego przechowywania jest szacowany na 100 lat. W systemie Optical Disc Archive drugiej generacji znajdzie się również 8-kanałowy napęd optyczny, który w porównaniu z poprzednią generacją zapewnia dwukrotnie większą prędkość odczytu i zapisu. Zapewnia on obsługę materiału wideo 4K w czasie rzeczywistym i spełnia coraz większe zapotrzebowanie na przechowywanie danych.

Wprowadzony w 2013 roku system Optical Disc Archive wyróżnia niezawodność przy długotrwałym przechowywaniu, stabilne działanie i niewielki pobór mocy. Aby zapewnić wysoki poziom zgodności systemów Optical Disc Archive, firma Sony przyjęła koncepcję otwartej platformy i zapewnia technologię oraz pomoc techniczną, zachęcając w ten sposób innych producentów do opracowania uzupełniających produktów. Według stanu na kwiecień 2016 r. wsparcie dla systemów Optical Disc Archive zadeklarowały 42 firmy, które opracowały również odpowiednie łącza.

Systemy Optical Disc Archive są przeznaczone do użytku w rozwiązaniach typu near-line, do „głębokiej” archiwizacji oraz w systemach do odzyskiwania danych po poważnych awariach. Oferta obejmuje różne konfiguracje sprzętowe, od samodzielnych napędów po duże, zautomatyzowane, skalowalne systemy do archiwizacji.

— Optical Disc Archive to jedna z naszych najbardziej modularnych technologii — mówi Robbie Fleming, menedżer produktu w dziale Sony Professional Sony Europe. — Można ją skalować od napędu stołowego na jedną kasetę po bibliotekę obsługującą petabajty danych. Technologia ta sprawdzi się na wielu rynkach i w różnych zastosowaniach, a ponadto można ją dostosowywać do specyficznych potrzeb poszczególnych firm.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ