Rusza „n6 forum” – nowa platforma wymiany informacji o cyberzagrożeniach w Polsce

0

CERT Polska, działający w ramach instytutu badawczego NASK, uruchamia z początkiem roku listę dyskusyjną „n6 forum” służącą wymianie informacji o zagrożeniach bezpieczeństwa sieciowego. Celem społeczności jest stworzenie aktywnej grupy administratorów i właścicieli sieci, którzy wspólnie będą mogli dyskutować o aktualnych problemach i reagować na incydenty, bazując na bezpłatnym uczestnictwie i danych z projektu n6.

„n6 forum” to lista dyskusyjna dla administratorów, którzy chcą wiedzieć więcej i brać aktywny udział w skutecznym rozwiązywaniu problemów bezpieczeństwa sieci. Dzięki uruchomionej platformie będą oni mogli nawiązać kontakt z innymi specjalistami ze swojej branży, w tym zespołem CERT Polska, dyskutować oraz dzielić się swoimi obserwacjami. To wszystko ma służyć powstaniu dobrej współpracy pomiędzy polskimi „bezpiecznikami” i promowaniu idei dzielenia się informacjami dla lepszego reagowania na incydenty oraz własnego rozwoju. Obecnie z platformy n6 korzysta ponad 200 podmiotów z Polski, w tym administracja państwowa, instytucje sektora finansowego, infrastruktury krytycznej, dostawcy Internetu, firmy hostingowe, uczelnie i firmy prywatne.

Na „n6 forum” będą pojawiać się między innymi informacje o nowo zaobserwowanym złośliwym oprogramowaniu, anomaliach sieciowych, jak również pomysły dotyczące usprawnienia współpracy administratorów przy reagowaniu na zagrożenia. Członkiem społeczności mogą zostać tylko użytkownicy platformy n6 – stworzonego przez CERT Polska systemu służącego do gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji o zdarzeniach bezpieczeństwa w sieci. W ciągu jednego roku przez platformę przetwarzane są setki milionów zdarzeń bezpieczeństwa z Polski i całego świata.

Więcej informacji o n6 i n6forum można znaleźć na stronie http://n6.cert.pl/.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ